BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yunus Emre Anadolu Lisesi Yıl Sonu Resim Sergisi Açıldı

Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından yıl sonu etkinlikleri kapsamında hazırlanan resim sergisi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın katılımıyla açıldı.
Yunus Emre Anadolu Lisesi Yıl Sonu Resim Sergisi Açıldı

Sergi, Batman Petrol City AVM fuaye salonunda iki gün boyunca sanatseverlerle buluşacak. Serginin açılışına; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Açılışı gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz, sergiyi gezerek sergilenen eserleri inceledi ve öğretmenler ile öğrencilerden eserleri hakkında bilgi aldı. Sergide, öğrencilerin yıl boyunca görsel sanatlar derslerinde yaptıkları resim ve eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Açılış töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz, eğitimin sadece akademik başarılarla sınırlı olmadığını, sanatsal ve kültürel etkinliklerin de öğrencilerin gelişiminde önemli bir rol oynadığını vurguladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz, "Öğrencilerimizin yıl boyunca özveriyle hazırladıkları bu eserler, onların yaratıcılıklarını ve sanata olan ilgilerini yansıtmaktadır. Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin motivasyonunu artırmakta ve onlara kendilerini ifade etme fırsatı sunmaktadır. Sergide emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz; sergiyi gezerken yaptığı açıklamada, sanatsal etkinliklerin öğrencilerin duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunduğunu belirtti. Öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz, onlara rehberlik eden okulun görsel sanatlar öğretmenleri Şeyma Nur YOLBİR ve Güli Gün DOĞAN ile çalışmalara destek olan Okul Müdürü Selman ÇINAR'a teşekkür etti.

Sergide, öğrenciler yıl boyunca hazırladıkları resimleri ve sanat eserlerini sergileme fırsatı buldu. Ziyaretçiler, öğrencilerin yaratıcı çalışmalarını ve sanata olan ilgilerini yansıtan eserleri beğeniyle inceledi. Serginin ilk gününde yoğun ilgi gören etkinlik, sanatseverlerin beğenisini topladı.

12-06-202412-06-202412-06-202412-06-2024

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.