BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Batman Üniversitesi Kampüsünde bulunan konferans salonunda gerçekleşen 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Bilgilendirme Toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, ÖSYM Temsilcisi Öğretim Üyesi Dr. Hakan KARAKAYA ve 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavının yapılacağı okulların Müdürleri katıldı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN; “Değerli arkadaşlar ülkemizin en önemli sınavının arifesindeyiz, Cumartesi ve Pazar günü inşallah bu sınav yapılacak. Biz bu sınavın hem ev sahibiyiz hem de önemli bir paydaşıyız, İlimizde YKS sınavına 28.030 aday girecek ve bu adaylardan 8.696’sı bu yıl mezun olan öğrencimiz. Cumartesi günü 77 okulumuzda Pazar günü de 65 okulumuzda sınav uygulanacak. Bu önemli sınavda görev alacakların çoğu öğretmenlerimiz. Hafta sonu yapılacak sınav ile ilgili Sayın Valimizin sınav günleri alınacak önlemler ile ilgili yazılı talimatı; Belediye, İl Emniyet Müdürlüğü, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve TEDAŞ’a gönderildi. Bu kapsamda ilgili kurumlarca Cumartesi ve Pazar günü sınavın yapılacağı okulların bahçelerindeki ve çevresindeki tüm inşaatlardaki çalışmaların durdurulması, muhtemel elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi, ulaşım hizmetlerinin aksamaması ve çevre düzenlemelerinden kaynaklı gürültü kirliliğinin önlenmesi gibi gerekli tedbirler alınacak. Bu tedbirlerin yanı sıra bizim de okullarda almamız gereken tedbirler var. Öğrencinin oturacağı sıradan okulun temizliği ve teneffüs ziline ulaşıncaya kadar cuma gününe kadar alınması gereken tedbirleri eksiksiz alacağız. Değerli arkadaşlar bu önemli toplantıya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, sınava girecek öğrencilerimize ve diğer adaylara başarılar dilerim.” dedi.

 

 İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN’ın konuşmasının ardından ÖSYM Temsilcisi Öğretim Üyesi Dr. Hakan KARAKAY kürsüye gelerek bina yöneticilerine sınavın teknik konularıyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi. 

27-06-201827-06-201827-06-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.