BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS Değerlendirme Toplantısı Vali Deniz Başkanlığında Yapıldı

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) değerlendirme toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
YGS Değerlendirme Toplantısı Vali Deniz Başkanlığında Yapıldı

 İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı, Fen Lisesi ve Anadolu Liseleri Müdürleri katılımıyla yapılan toplantıda; ilimizdeki eğitim sorunları ve öğrencilerin 2017 YGS sınavındaki başarı durumu ele alındı.

 Vali Deniz’in açış konuşmasıyla başlayan toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından ilimizin 2016-2017 eğitim yılı YGS başarı durumuna ilişkin yaptığı sunumla devam etti.

 İlimizde eğitim kalitesini artırmak ve öğrencilerimizin başarı çıtasını yükseltmek için birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Vali Deniz, “ Birinci önceliğimiz eğitimdeki sorunları gidermektir. Gece gündüz demeden çalışacağız, kurslarla, projelerle ve motivasyonla, aileleri de işin içine katarak bu işi çözeceğiz” diye konuştu. 

 Eğitim alanında yürütülen projelerin önemine değinen Vali Deniz,  projeler kapsamında birçok başarılı çalışmanın yürütüldüğünü ifade ederek; çalışmadan emek vermeden başarı elde etmenin mümkün olmadığını, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha başarılı olmaları için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

 Dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip edebilen, ülkesine ve bayrağına bağlı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için öğretmen ve okul yöneticilerine önemli görevler düştüğünü belirten Vali Deniz, gençlerimizin yanlış kişiler tarafından yönlendirilmemeleri için gerekli tüm önlemlerin alınmasını istedi.

 Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmanın önemine de değinen Vali Deniz “Bu kapsamda bütün okullarımızın kütüphanelerine kitap desteğinde bulunduk, bulunmaya da devem edeceğiz.” dedi.

 Öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminden faydalanmaları konusunda öğretmenler tarafından gerekli yönlendirmelerin yapılmasını isteyen Vali Deniz, başarıyı yükseltmek için tüm imkânların değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 Konuşmanın ardından Vali Deniz, okul müdürlerinin sorun ve taleplerini dinledikten sonra toplantı sona erdi.

26-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-201726-04-2017

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.