BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenilenen Öğretim Programları Planlama ve Koordinasyon Toplantısı

Kültür Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İdari İşler Daire Başkanı Bekir Pala, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl/İlçe Milli Eğitim yöneticileri, Maarif Müfettişleri, Eğitim Uzmanları ve Formatör Öğretmenler katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açış konuşmasıyla devam etti. 
Yenilenen Öğretim Programları Planlama ve Koordinasyon Toplantısı

Kurtaran: “Bakanlığımızın son yıllardaki birçok yeniliği hem kamuoyunda hem de eğitim camiasında takip ediliyor. Bu yeniliklerden en önemlisi de bir devrim niteliğindeki Yenilenen Öğretim Programlarıdır.

Müfredat tek başına bir şey ifade etmez, müfredatın anlam kazanması adına amaçlanan hedeflere ulaşmamız için program uygulayıcılarının buna inanması, bunu benimsemesi ve bu heyecanı duyması gerekir. Yani öğretmenin buna canla başla eğilmesi lazım. Çünkü müfredatı öğretmen hayata geçirir. İşte sizler meslektaşlarımıza, öğretmen arkadaşlarımıza müfredatı değişiklikleriyle beraber anlatıp bu müfredata nasıl sahip çıkılması gerektiğini inşallah aktaracaksınız.

Öğretmen ve velilerimiz müfredatın iyi bir şekilde anlaşılması, uygulanması ve kabul edilmesi için en önemli paydaşlarımızdır.

Öncelikle müfredatımızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin eğitimi için ülkemizin geleceği olan gençlerimiz için inşallah hayırlara vesile olacak. Sizden de bu müfredatın tüm inceliklerini öğretmen arkadaşlarımıza meslektaşlarımıza anlatmanızı özellikle rica ediyorum.” diye konuştu.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın ardından Formatör Öğretmenlere hitap eden Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İdari İşler Daire Başkanı Bekir Pala; Bakanlığımızın Yenilenen Öğretim Programlarına çok önem verdiğine dikkat çekti.

Daire Başkanı Pala: “Değerli arkadaşlar bir bayram sonrası Batmana geldik. Yoğun bir gündemimiz var. Bakanlığımız Yenilenen Öğretim Programlarına çok önem veriyor. Başta Müsteşarımız olmak üzere bütün üst düzey bürokratlarımız ülke geneline dağıldı bana da Batman’a gelmek nasip oldu. Bu vesile ile hepinize saygılarımı sunuyorum Kurban Bayramınızı kutluyorum yeni eğitim öğretim yılına da başlamış olduk yeni eğitim öğretim yılının da hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diyen Daire Başkanı Bekir Pala, konuşmasında yenilenen öğretim programının hazırlık sürecini, yürütülen çalışmalar ve bundan sonra yapılacak çalışmaları anlattı.  Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

07-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.