BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim Öğretim Yılında ‘’Öğretmen Buluşmalarının’’ İlk Toplantısı Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşen toplantıya ‘KEP 2 Projesi’ kapsamında kız çocuklarının okula kazandırılması için ev ziyaretleri yapan öğretmenler katıldı. Toplantıya, öğretmenlere önemli bir görev üstlendiklerini ifade ederek başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; eğitime kazandırılan her kız çocuğunun geleceğe tutulan bir ışık olduğunun altını çizdi. 
Yeni Eğitim Öğretim Yılında ‘’Öğretmen Buluşmalarının’’ İlk Toplantısı Gerçekleşti

Kurtaran “Bakanlığımızın, özellikle 8. sınıftan sonra eğitimlerine devam etme imkânı bulamayan veya bu fırsatları ellerinden alınan kız çocuklarının,  eğitim öğretime devamlarının sağlanması amacıyla başlattığı ‘Kız Çocuklarının Okullaşma Oranının Artırılması (KEP-II) Projesi’, çalışmaları kapsamında yaptığınız aile ziyaretleri, okuma imkânları ellerinden alınan o çocuklarımız için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle sizler çok önemli bir görev üstlenmiş bulunmaktasınız. Bu konuda ortaya koyduğunuz özverili çalışmadan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Müdürlüğümüzün geçen yıl başlatmış olduğu ‘Öğretmen Buluşmaları Projesi’ kapsamında bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Yaptığınız ziyaretlerde ve çalışmalarda karşılaştığınız sorunlara hep birlikte çözüm bulmak ve daha iyiye nasıl ulaşabiliriz noktasında siz değerli öğretmenlerimizin fikirlerini dinlemek için bir aradayız. Bu toplantıya katılarak zaman ayırdığınız için siz değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Kurtaran, konuşmasının ardından sözü öğretmenlere bıraktı. Toplantıya katılan öğretmenler gerçekleştirmiş oldukları aile ziyaretleri ile ilgili düşüncelerini, ileriye dönük görüş ve önerilerini dile getirdiler.

07-11-2016

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.