BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vefa Sosyal Destek Gruplarımız Yaşlılarımızın Hizmetinde

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen ve yöneticilerinden gönüllük esasına göre oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla Batman Valiliği koordinesinde talep eden yaşlılarımıza maaşlarını evlerinde teslim ediyorlar.
Vefa Sosyal Destek Gruplarımız Yaşlılarımızın Hizmetinde

Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Koronavirüs önlemlerinden dolayı evlerinde kalmaları gereken 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için gönüllü olarak 105 yönetici 650 öğretmenimizden "Vefa Sosyal Destek Grupları" oluşturduk. Vefa Sosyal Destek Gruplarımız 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile koordineli bir şekilde çalışıyor. Evlerine maaşlarını talep eden 65 yaş üstü büyüklerimize, Vefa Sosyal Destek Gruplarımız evlerinde maaşlarını teslim etmektedir. Bu çalışmalar ile topluma karşı olan sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışmaktayız."

Vefa Sosyal Destek Gruplarının diğer çalışmaları hususunda da bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN:"Gönüllü Vefa Sosyal Destek Gruplarımız bunun dışında pansiyonlarımızda bulunan yaklaşık 5 ton gıdayı da Sosyal Yardımlaşma Vakfı iş birliğinde yardıma muhtaç ailelere ulaştırma çalışmalarını da yürütecektir. Her zaman olduğu gibi bu zor günlerde de fedakarlıklarıyla milletinizin yanında olan değerli meslektaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim." dedi.

09-04-202009-04-202009-04-202009-04-202009-04-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.