BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Deniz, Eğitim-Öğretim Yılı Öncesi Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Vali Ahmet Deniz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı öncesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileriyle bir araya gelerek, yürütülecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Vali Deniz, Eğitim-Öğretim Yılı Öncesi Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

İl Mili Eğitim Müdürlüğü Hizmet binası toplantı salonunda yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Müdür yardımcıları ile şube müdürleri katıldı.

 Birinci Önceliğimiz Eğitim

            Yeni eğitim-öğretim yılında yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantıda; Vali Deniz, çocuklarımızı çağın gereksinimlerine göre en iyi şekilde donatmanın ve onları geleceğe hazırlayabilmenin yolu sağlıklı ve kaliteli eğitim vermekten geçtiğini belirterek, eğitim kurumlarının yeni eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi, okul öncesi eğitim ile ilgili ilimizde yakalanan başarının devam ettirilmesi için çalışmaların titizlikle sürdürmesi, öğrencilerin başarı oranlarının artırılması için öğrencilerin proje yapmaya teşvik ve rehberlik edilmesi, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılması için çalışmaların sürdürülmesi ve okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi, sportif faaliyetlerin devam ettirilmesi ve okul spor kulüplerinin kurulması gibi konularda yetkililere talimat veren Vali Deniz, eğitimde başarının artırılması için tüm paydaşlarının işbirliği içerisinde çalışmasını istedi.

 “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi”

            İlimizde kararlı bir şekilde sürdürülen  “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar”  projesine değinen Vali Deniz; projenin alt başlıkları olan Çocuğumu Seviyorum Anaokuluna Gönderiyorum kampanyası,  Batman Her Yede Okuyor Projesi, Z-kütüphanelerinin açılması, okur-yazar buluşmaları gibi projelerle eğitim alanında ciddi mesafelerin alındığını ifade etti.

 Adrese Dayalı Okul Kayıtlarına Riayet Edilmesi

            Adrese dayalı okul kayıtlarına riayet edilmesi ve adres değişikliklerinde suiistimallere fırsat verilmemesi konusunda yetkililere talimat veren Vali Deniz, bu konuda yetkililerin gerekli çalışmaların sürdürülmesini istedi.

 Taşımalı eğitim ve okullarda öğrencilere verilen yemek konusuna değinen Vali Deniz, öğrenci servislerinin kurallara uyulması konusunda servis şoförlerine gerekli eğitimlerin ve servislerin sıklıkla kontrol edilmesini, ve okullarda öğrencilere verilen yemeklerin kalitesine ve hijyen durumuna dikkat edilmesini istedi.

 Vali Deniz, “Öğrencilerimizi Bilişim, STEM, Robotik Kodlama Alanlarında En İyi Şekilde Yetiştirmeliyiz”

 Hayatın her alanında olduğu gibi eğitim alanında rekabetin arttığını ifade eden Vali Deniz, öğrencilerimizin diğer öğrencilerle rekabet edebilmeleri için bilişim, STEM, robotik kodlama gibi alanlarda iyi bir şekilde yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

            Okulların güvenliği konusunda yetkililerden gerekli tedbirlerin alınmasını isteyen Vali Deniz, okulların içerisinde ve çevresinde çocukların eğitim hayatını olumsuz etkileyecek her türlü tehlikeye karşı gerekli önlemlerin alınması konusunda yetkililere talimat verdi.

04-09-201804-09-201804-09-201804-09-201804-09-201804-09-201804-09-201804-09-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.