BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitim Süreci Başlıyor

Eğitim-öğretime verilen bir haftalık ara tatilin ardından 23 Mart 2020 Pazartesi günü eğitim-öğretimin tüm kademelerinde uzaktan eğitim süreci EBA ile internet üzerinden, TRT ile televizyon ekranından başlayacaktır.
Uzaktan Eğitim Süreci Başlıyor

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Bakanlığımız Nisan ayında yapmayı planladığı ara tatili, 16-22 Mart tarihleri arasına çekmiştir. Çocuklarımızın eğitiminin aksamaması için eğitim öğretime verilen bir haftalık ara tatilin ardından Bakanlığımızın planlandığı uzaktan eğitim süreci Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un 23 Mart 2020 Pazartesi günü vereceği ilk ders ile başlayacaktır. 

Bakanlığımızın ücretsiz olarak sunduğu uzaktan eğitim sistemi haftalık ders programları yapılandırılarak, televizyon ve internet ders programlarıyla eğitim-öğretim süreci kaldığı yerden devam edecek. Uzaktan eğitim sürecindeki derslerin, etkinliklerin, rehberlik hizmetlerinin veya oyunların; ne şekilde ve nasıl yapılacağına ilişkin altyapı ve planlamalar eksiksiz tamamlanmıştır.

Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında alınan ara tatil ve uzaktan eğitim sürecini öğrencilerimizin faydalı ve verimli bir şekilde geçirmelerini tavsiye eden, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Bakanlığımızın hazırladığı uzaktan eğitim sistemi, dünyada ilk kez ulusal ölçekte uygulanan bir program olacak. Bu kapsamda Bakanlığımızın ve İl Müdürlüğümüzün yapacağı çalışmaların altyapısı ve hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanmıştır.

Bu tedbir dönemini daha faydalı ve verimli hale getirebilmek için velilerimizin bu sürece dâhil olmaları bizler için çok önemlidir. Çünkü anne ve babalar çocuklarının okul dışındaki öğretmenleridirler. Sayın Bakanımızın belirttiği gibi çocuklarımızın evde olduğu bu süreçte çocuklarla birlikte bolca vakit geçirmeli, etkinlik yapmalı ve oyunlar oynamalıyız.

Özellikle bu süreçte çocuklarımızla birlikte yapacağımız en güzel etkinlik bol bol okumak olacaktır. Bunlarla birlikte öğrencilerimizin evde okumak için okullarımızın zenginleştirilmiş kütüphanelerinden diledikleri kadar ödünç kitap alabilirler.  Okullarımızdan ödünç aldıkları kitapları evde aileleriyle birlikte okuyarak güzel, faydalı ve verimli bir zaman geçirebilirler. Bununla birlikte Bakanlığımızın 'ya/da' dergisi, 'Eğitim Takvimi', 'Bizden' adlı aylık bülteni öğrencilerimizin erişimine açılmıştır. Özellikle eğitim takvimimiz bu süreçte bizlere rehberlik edecek bir yol haritası sunacaktır. Ayrıca TÜBİTAK'ın bilim dergilerinin tamamı yine öğrencilerimizin erişimine ücretsiz olarak açılmıştır. Çocuklarımızın ve ailelerinin Sağlık Bakanlığınca alınan tedbirlere ve hijyen kurallarına titizlikle riayet etmelerini özellikle belirtmek isterim.

Sevgili çocuklar, unutmayın koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha büyük değildir. " dedi.  

18-03-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.