BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Şampiyonu Öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Ziyaret Etti

Okullararası Türkiye Atletizm Şampiyonasında 3 Bin Metre Krosta Gençler Türkiye şampiyonu olan Batman Anadolu Lisesi Öğrencisi Ruken Tek, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı makamında ziyaret etti. 
Türkiye Şampiyonu Öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Ziyaret Etti

Ziyarete, ayrıca Batman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Konak ve Türkiye şampiyonu Ruken TEK’in öğretmenleri de katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürü Konak’tan bilgi aldı ve konuklarıyla bir süre sohbet etti. Şampiyon öğrenciyi tebrik eden Kurtaran, Türkiye Şampiyonu Ruken TEK’in, akademik eğitimde ve sporda başarının güzel bir örneği olduğunu belirtti.    

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “ Malatya ilinde yapılan okullararası Türkiye Atletizm Şampiyonası gençler kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Ruken evladımızı tebrik ediyorum. Önce il birincisi, ardından bölge birincisi, son olarak da Türkiye birincisi olması, başarısının bir tesadüf olmadığının kanıtıdır. Spordaki başarısının yanında akademik eğitimde de başarılı olması bizi bir kat daha mutlu etmiştir. Ruken, hedeflediğimiz akademik eğitimde ve sporda başarının güzel bir örneğidir. Spor bireye sürekli zekâyı kullandıran bir çalışmadır. Zekânın kullanımı aynı zamanda akademik eğitimde başarıyı getirmektedir. Ruken’in bu başarısı, akranlarına ve kendisinden küçük öğrencilere güzel ve teşvik edici bir örnektir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizim, bir süre önce başlatmış olduğumuz ve halen sürdürdüğümüz “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar”  projesi içinde yer alan  “Akademik Başarı ve Spor Elele” projemizle de hedeflediğimiz şey öğrencilerimizin sporda ve akademik eğitimde başarıyı birlikte yakalamalarıdır. Ben, Ruken’in elde ettiği bu başarıyla yetinmeyeceğini, hedefinin, akademik eğitimde ve sporda daha çok yükseklere ulaşmak olduğuna inanıyorum. Bunun içinde Ruken’in daha çok çalışması, kendini geliştirmesi ve özellikle de kitap okuması gerekiyor. Ulaşmış olduğu bu başarıdan dolayı Ruken kızımızı tekrar tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ülkemiz adına katılacağı uluslararası şampiyonalarda da kendisinden üstün başarı bekliyoruz. Ayrıca Ruken’in yetişmesinde ve başarılı olmasında emeği geçen okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve özellikle de ailesine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Gerçekleşen ziyarette kısa bir konuşma yapan Türkiye Atletizm Şampiyonu Ruken Tek şunları söyledi: “ Spordaki başarım, akademik eğitimde de başarılı olmam da önemli bir katkı sağladı. Spor yapıyor olmam akademik eğitimime hiçbir zaman engel olmadı. Spordaki başarıyı öğretmenlerimin gözetiminde, sistemli, devamlı ve disiplinli bir şekilde çalışarak elde ettim. Akademik başarıya da, spor sayesinde elde ettiğim disiplini derslerimde de devam ettirerek, programlı çalışarak ve çok kitap okuyarak ulaştım. Hedefim sporda dünya dereceleri elde etmek ve akademik alanda da tıp okuyup doktor olmaktır” dedi.

Ziyaretin sonunda Türkiye şampiyonu Ruken Tek’e kitap hediye eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran konuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Gerçekleşen ziyarette Şube Müdürü Akın Arı’da hazır bulundu.   

06-03-201706-03-201706-03-201706-03-201706-03-201706-03-201706-03-201706-03-201706-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.