BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkçe Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısı Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında gerçekleşen 'Türkçe Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısı' canlı konferans sistemiyle gerçekleştirildi.   
Türkçe Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısı Gerçekleşti

Canlı konferans sistemiyle gerçekleşen Türkçe Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürleri ve ilimizde eğitim veren okulların Türkçe Dersi Okul Zümre Başkanları katıldı. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın yaptığı açış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, Dünya genelinde koronavirüs vakalarının tekrar artışa geçmesiyle birlikte tekrardan uzaktan eğitim sistemine geçtik. Siz Türkçe okul zümre başkanları ve Türkçe öğretmenlerimizin bu süreçte ne kadar emek ve çaba sarf ettiğine ben ve idareci arkadaşlarım şahit olduk. Sizlere ve tüm öğretmenlerimize bugüne kadar gösterdikleri bu çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için büyük çabalar sergileyeceğinize inanıyorum.

Uzaktan eğitim döneminde en önem vermemiz konulardan bir tanesi öğrenci takibi. Dersine girdiğimiz öğrencilerin uzaktan eğitim sürecini ayrıntılı şekilde takip etmemiz gerekiyor. Yapacağımız çalışmalarla bütün öğrencilerimizin uzaktan eğitimden yararlanmalarını sağlayacağız. Tüm arkadaşlarımız sürekli velilerimizle irtibat halinde olmaları gerekiyor. Velilerimizle birlikte öğrencilerimizi gün gün takip edeceğiz. Öğrencilerimize ayrıntılı çalışma planları hazırlayacağız ve bunları takip edeceğiz.

Siz değerli Türkçe Öğretmenlerimizin özel olarak ilgilenmesi gereken başka bir alan ise öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarının düzenli bir şekilde devam etmesi.  Bu dönemde özellikle çocuklarımızın düzenli kitap okumaları gerekiyor. Öğrencilerimizin kitap okuma programlarını takip etmek ve onlara kitap önermek görevi siz değerli Türkçe Öğretmenlerimize düşüyor. Her okulumuzda çocuklarımızın faydalanacağı zengin kütüphanelerimiz mevcut. Öğrencilerimiz istedikleri zaman kütüphanelerimizden kitap alabilirler. Bu konuda öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendirelim. Herhangi bir sebeple kitaba ulaşamayan bir öğrencimiz olursa bizzat kendimiz gidip öğrencimize okuyacağı kitabı teslim edeceğiz. Bu şekilde hiçbir öğrencimiz kitaptan uzak kalmayacak. Bu konuda birçok öğretmenimizin öğrencilerinin evlerine kadar gidip ihtiyaçlarını karşıladıkları gördük. Böyle çalışkan ve gayretli öğretmenlerimizin olması bizi gururlandırdı.

Tekrardan hepinize bugüne kadar yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonra yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum." dedi.

Yapılan toplantı görüş ve önerilerle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.