BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bölge Finalinde Serginelecek 100 Projenin 33’ü Batman’dan

TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve 8 ilin 100 proje ile yarışacağı “48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” yarışmasının Van bölge finaline, Batman 33 proje ile katılacak. 
TÜBİTAK Bölge Finalinde Serginelecek 100 Projenin 33’ü Batman’dan

TÜBİTAK tarafından bu yıl düzenlenen “48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” yarışmasına Batman, bölge illeri arasında en fazla proje ile çağrılan il oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Proje tabanlı eğitim anlayışı, öğrencilerimizin eğitimdeki ufkunu genişletecektir. Aynı zamanda bu anlayışımız ortaöğretime devam etmekte olan öğrencilerimizin, temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Proje tabanlı eğitim anlayışını yaygınlaştırmak, çalışmalarını yönlendirmek ve öğrencilerin bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK her yıl ‘Değerler Eğitimi, Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili Edebiyatı, Teknoloji-Tasarım ve Tarih’ alanlarında “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” yarışması düzenlemektedir. Batman olarak bu yıl proje yarışmasına 470 proje ile başvuruda bulunduk. Ortaöğretimde okuyan öğrencilerimiz, öğretmenleri öncülüğünde hazırladıkları projelerle büyük bir atılım yaparak, bölge finaline en çok proje gönderen il olma başarısını göstermemizi sağladılar.  Bu başarıda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idareciler ile proje ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

09-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.