BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Telafide Ben De Varım' Eğitim Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

'Telafide Ben de Varım' eğitim programı bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında yapıldı.
'Telafide Ben De Varım' Eğitim Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde her kademedeki öğrencilerin fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla 'Telafide Ben de Varım' eğitim programı hazırlanmıştır.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen 'Telafide Ben de Varım' eğitim programı bilgilendirme toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli çalışma arkadaşlarım, Sayın Bakanımızın belirttiği gibi 5 Temmuz ? 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında Bakanlığımızın planladığı 'Telafide Ben de Varım' eğitim programı ile eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, okullar arasındaki başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif programlar ile desteklemeyi amaçlıyoruz.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek eğitim programı kapsamındaki bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinlikler planlanmış olup çocuklarımız veli muvaffakiyeti ile programlardan yararlanacaklar.

 Valiliğimizin koordinesinde gerekli planlama yapılarak 'Telafide Ben de Varım' eğitim programı kapsamında ilimiz genelinde düzenlenecek eğitim faaliyetleri için ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak tesisler bedelsiz kullanılarak, öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmelerini hedefliyoruz.

'Telafide Ben de Varım' programından tüm öğrencilerimizin en iyi şekilde faydalanmaları için özverili bir çalışma içinde olacağız, bu programda görev alacak tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyor, şimdiden teşekkür ediyorum." dedi. 

14-06-202114-06-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.