BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şifre İşlemleri

Yeni Açılan Kurumlar Şifre İşlemleri (Tüm İlçeler): Unutulan/Kaybedilen Şifreler:(Resmi Kurumlar)Özel Eğitim Kurumları Şifre İşlemleri: Kişisel Şifreler:
Şifre İşlemleri

Yeni Açılan Kurumlar Şifre İşlemleri (Tüm İlçeler):

Yeni açılan kurumların ,kurucu Müdürleri açılış ve görevlendirme onayları ile Şifre talep yazısını doldurarak MEBBIS/Bilgi İşlem şubesine gelerek kurumlarına ait şifreleri elden tutanakla teslim alabilirler.

Unutulan/Kaybedilen Şifreler:(Resmi Kurumlar)

Kurumlarımız herhangi nedenle unuttuğu şifreler için, MEBBIS/Bilgi İşlem şubesine talep ettiği  şifreleri açık bir şekilde belirterek ( Örnek Şifre talep yazısı mebbis,e-okul,e-posta v.b) resmi yazı ile belirtip, Kurum/Okul müdürleri yeni şifreyi elden teslim alacaklardır. Resmi yazılarda mutlaka kurumunuzun kodu ve  teslim alacak olan idarecinin TC Kimlik numaraları belirtilmelidir.
İlçelerdeki kurumlar resmi yazılarını ( Örnek Şifre talep yazısı)  İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yazarak şifrelerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden elden tutanak karşılığı teslim alacaklardır. (İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri şifre taleplerini resmi e-postaları ile yapacaklardır)

Özel Eğitim Kurumları Şifre İşlemleri:

Özel  eğitim kurumları şifre işlemleri resmi kurumlar ile aynı olup şifreyi sadece Kurum Müdürleri veya kurucular ( Örnek Şifre talep yazısı ) teslim alabilirler

Kişisel Şifreler:

Her personel kişisel şifresini kadrosunun bulunduğu kurumdan alabilir. Herhangi bir nedenle kurum değişikliği yapıldığında yeni kurumundan şifre alınması gerekmektedir. 

Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi Gereğince,

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan her türlü elektronik yazışma kurumların resmi (kurumkodu@meb.k12.tr şeklindeki) e-posta adresleri ile yapılacak olup kaynağı bilinmeyen ve özel  e-postalardan gelen e-posalar dikkate alınmayarak silineceklerdir. (Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi Madde 8)

  

Şifre Talepleri İçin Örnek Resmi Yazı

 İndirmek İçin Tıklayınız

 

Batman Milli Eğiitm Müdürlüğü

Bilgi İşlem Şubesi/MEBBIS

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.