BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, Şehit Edildiği Yerde Anıldı

"24 Kasım Öğretmenler Günü" kutlama programı kapsamında,  Kozluk İlçesinde eğitim veren Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi ziyaret edildi.
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, Şehit Edildiği Yerde Anıldı

İlimiz Kozluk ilçesinde 2017 yılında karne dağıtım töreninden sonra evine gittiği sırada bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Müzik Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın, şehit edildiği yerde anıldı.

Valimiz Hulusi ŞAHİN, Eşi Ebru ŞAHİN, Kozluk Kaymakamı Osman BİLİCİ, İl Emniyet Müdürü Köroğlu KIRAÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN,  şehit öğretmenimizin mesai arkadaşları ile Batman Şehit ve Gazi Derneği üyelerinin katıldığı anma töreninde saldırının yaşandığı caddeye karanfiller bırakıldı.

Daha sonra ilçede Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın isminin verildiği okulunda düzenlenen etkinliğe katılan Valimiz, Şehit Aybüke Yalçın için açılan anı defterine Öğretmenler Günü mesajını yazdı. 

Burada bir konuşma yapan Valimiz: " 24 Kasım Öğretmenler Günü programını Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın okulunda başlatıyoruz. Aybüke;  Batman'da 12 şehit öğretmenimizin son şehidiydi. 1980 yılından bu yana öğretmenlerimiz Batman'da şehit ediliyor.  Bir mum misali kendilerini tüketip çevrelerini aydınlatıyorlar. Örneğin Şehit Okul Müdürümüz Sıtkı Abdioğlu sırf okulunda İstiklal Marşı okuttu diye, kendi okulunun bahçesinde şehit ediliyor. Çevrimova köyünde öğretmenlerimiz öğrencilerinin gözü önünde kurşuna diziliyorlar. Bu öğretmenlerin tek kabahati, çocuklara bir şeyler öğretmek, onları irşat etmek ve onları karanlıktan kurtarmaya çalışmaktı. Ne silahları, ne de top ve tüfekleri vardı. Sadece kalemleri ve yürekleri vardı. Bu millete kin kusanlar,  en çok da ilim ve irfan ordusundan rahatsız oluyorlar. Ama biz yılmayacağız. Bu okulda Aybüke'nin öğretmen arkadaşları Aybüke'nin yolunda yürüyorlar. Batman'da 9 bin, Türkiye'de de yüzbinlerce öğretmenimiz bu aydınlık yolda yürümeye devam edecekler. Öğretmenlerimizi ve bizleri bu kutlu yolda kimse durduramaz ve engelleyemez. Yolumuz aydınlıktır, Türkiye büyüyecek ve gelişecek bu karanlık dimağlar ve emeller yok olup gidecekler." diye konuştu.

Şehit öğretmen Aybüke'nin mesai arkadaşlarıyla bir araya gelen Valimiz, Öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak, şehit öğretmenin görev yaptığı okulda yetişen her bir öğrencinin göğsünü gere gere kendilerinin şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın öğrencisi olduğunu söylemesi gerektiğini, burada görev yapan öğretmenlerin de şehit öğretmenin kendilerine bıraktığı mirasın kıymetini bilmesini gerektiğini söyledi.

 Valimiz Hulusi Şahin, Öğretmenleri Yemekte Ağırladı

Valimiz Hulusi ŞAHİN,  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Valiliğimiz tarafından verilen yemekte İlimizde görev yapan öğretmenleri ağırladı.

TP Kristal Park tesislerinde düzenlenen yemeğe; Valimizin eşi Ebru ŞAHİN, Milletvekili Ziver ÖZDEMİR, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan KAPLAN, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, kamu kurum yöneticileri ile çok sayıda öğretmen katıldı.

Valimiz ve Eşi Ebru ŞAHİN, masaları tek tek gezerek öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Program, Valimiz tarafından İlimizde görev yapan en kıdemli öğretmene plaket ve Türkiye Öğretmenler Kupası Masa Tenisi Turnuvasında üçüncü olan öğretmenlere hediyelerin verilmesinin ardından sona erdi.

25-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.