BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehadetinin 4. Yılında Şenay Öğretmen Anıldı

2017 yılında Kozluk ilçesinde yaşanan terör saldırısı sonucu şehit olan müzik öğretmenimiz Şenay Aybüke YALÇIN'ın şehadetinin 4. yıl dönümünde düzenlenen programla anıldı.
Şehadetinin 4. Yılında Şenay Öğretmen Anıldı

Şehadetinin 4. yıl dönümü nedeniyle şehit olduğu Kozluk ilçesinde Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN için her yıl olduğu gibi bu yılda anma programı düzenlendi.Gerçekleşen anma programına Kozluk Kaymakamı Eyyüp GÜNGÖR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu KIRAÇ, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İsa ÇAKMAK, Kozluk Belediye Başkanı Ayhan EREN, Kozluk İlçe Resmi Kurum Müdürleri,  öğretmenler, bazı STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN'ın 2017 yılında şehit edildiği yere karanfil bırakılmasıyla başlayan anma programında İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN ve Kozluk Kaymakamı GÜNGÖR birer konuşma yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN; "Bundan tam 4 yıl önceydi bir karne günüydü ve Şenay Öğretmenimiz öğrencileriyle karne sevincini paylaştığı ilk yılıydı. Ama maalesef alçak terör örgütü onun sevincini yıllar boyu devam etmesine mani oldu.

Evet, tam burada 9 Haziran 2017 yılında Şenay Öğretmenimizi belki maddi olarak kaybettik ama o günden sonsuza kadar hep içimizde, hep kalbimizde, hep milli eğitim camiasıyla ve hep bütün halkımızla birlikte yaşayacaktır.

Şehitlerimiz bizim için ışıktır. Şenay Öğretmenimiz Kozluk'ta yaşıyor, Şenay Öğretmenimiz Batman'da yaşıyor, Şenay Öğretmenimiz Çorum'da yaşıyor, Şenay Öğretmenimiz Konya'da yaşıyor, Şenay Öğretmenimiz Türkiye'de yaşıyor ve yaşamaya devam edecektir.

Biz eğitim camiası olarak Şenay Öğretmenimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Tabi ki öğretmenliğinin birinci yılıydı ve tabi 22 yaşındaydı ve o gün Şenay Öğretmenimizin babası Sadık Beyin gösterdiği metaneti hiç unutmuyorum.

Evet, tüm şehitlerimizin arkasında bu metaneti halkımız gösteriyor. Aileleri ve tüm vatandaşlar gösteriyor ve hiçbir zamanda unutmuyoruz. Bu anlamlı günde burada bu güzide toplulukta Şenay Öğretmenimizi anıyoruz. Şenay Öğretmenimizi anma vesilesiyle tüm şehitlerimizi, şehit öğretmenlerimizi, şehit güvenlikçilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun." dedi. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın ardından Kozluk Kaymakamı GÜNGÖR bir konuşma yaptı.

Kozluk Kaymakamı GÜNGÖR; "İnsanlara Kozluk derken, 'şehit öğretmen Aybüke orada mı görev yapıyordu.' diye soruyorlar? Belki insanlar için kötü bir anı ancak bölgenin şehitlerimize ne kadar sahip çıktığını görmek beni mutlu ediyor.

Halkımız ve devletimiz bu uğurda şehit olan var oldukça ilelebet payidar olacak. Çünkü şehitlerimiz sadece güvenlik güçlerimiz değil. Ömer Halis Demirler, Fethi Sekiler, Muhammet Safitürkler, Selim Kirazlar, Şenay Aybükeler ve nice şehitlerimiz var. Bu isimler çok farklı meslek grubunda olan insanlar.

Burada sivil şehitler ve güvenlik güçlerimiz de var. Her yerde birçok şehidimiz var. Vatanımız her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış. Bu bize bırakılan emanetin ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor. Onların ne uğurda şehit olduklarını bizler ömrümüz boyunca unutmamalıyız. Şehitlerimizi unutmadık ve unutturmayacağız." diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından Şehit Öğretmen Şenay Aybüke YALÇIN'ın şehit edildiği yere karanfil bırakılıp dua edildi. İlçe müftüsünün yaptığı dua sonrası anma etkinliği Zeynelabidin Camisinde devam etti.

Zeynelabidin Camisinde şehitlerimizin ruhu için Kur'an-ı Kerim ve Mevlidi Şerif okundu.

Şehitlerimizin Ruhu için okunan Mevlit programının ardından Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın görev yaptığı Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi ziyaret edildi.  Şehit Öğretmenimizin ismini taşıyan okul ziyaretinde hatıra defteri dolduruldu, Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Müzik Odası ziyaret edildi, burada yapılan müzik dinletisinin ardından okul bahçesinde öğretmenlerle bir araya gelindi. Şehit Öğretmenin öğretmen arkadaşları Şenay öğretmen ile ilgili duygularını ve anılarını dile getirdi.

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.