BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Resim, Şiir ve Kompozisyon Dallarında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

"15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü" etkinlikleri çerçevesinde Müdürlüğümüzce düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ödüle layık görülen eserler İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, tarafından ödüllendirildi.
Resim, Şiir ve Kompozisyon Dallarında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi

"15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü"  kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, öğrencileri bu başarılarından ötürü kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Gençler sizleri tebrik ediyorum. Bakanlığımızca "15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü" etkinlikleri çerçevesinde 81 il genelinde ''Millet Olmak'' temalı afiş ve slogan yarışması etkinliği düzenlendi. Çocuklarımızın hepsi çok güzel eserler çıkardı. Dilan kızımız Türkiye 1.'si oldu. Dilan kızımız kardeşlerine örnek olacak inşallah. Batman'da her yıl böyle güzel dereceler çıkıyor. Sanatla uğraşmak gerçekten insanı birçok yönden geliştiriyor. Sanatla uğraşan bencil olmaz, hırs yapmaz, naif olur, nezaketli olur. Yani gördüğünün kıymetini çok iyi bilirler. Onun için gerçekten çok önemli bir özellik.  İnşallah bu özelliği hiçbir zaman kaybetmezsiniz. Sizler 15 Temmuz gecesinde yaşananları şiirle, yazı ile ve resimle gayet başarılı bir şekilde anlattınız. Sizi tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. 

Ayrıca bünyesinde Görsel Sanatlar Atölyemiz ve Müzik Atölyemizi barındıran Batman Sanat Merkezini açtık. Sanat Merkezimizde Batman ilinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görev yapan özel yetenek alanları ile ilgili branşlardaki görsel sanatlar ve müzik öğretmenlerin geçmişten gelen kültür ve bilgi birikimini günümüz anlayışıyla yeniden yorumlayarak gelecek nesillere ışık tutarak deneyim paylaşımı etkileşimli öğrenme süreçleri ulusal ve uluslararası ölçekte sempozyum sanat günleri bienal sergiler atölye çalışmaları söyleşiler projeler gibi konularda bir araya gelerek sürekli üreten dinamik bir yapıya kavuşmalarını sağlayacak özel bir yer.  Batman Sanat Merkezi çok özel ve güzel bir yer. Bu Sanat Merkezi'mizin ilimiz öğretmenlerine, öğrencilerine, ilimizin sanata duyarlı olan vatandaşlarımızın hizmetindedir. En çok da sizlerin oradan istifade etmesini istiyorum. Sizleri bir kez daha tebrik ediyor. Okul müdürünüze ve öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Ailelerinize size verdikleri destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN konuşmasının ardından öğrencilere ödüllerini verdi.

29-07-202129-07-202129-07-202129-07-202129-07-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.