BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rektör Durmuş’tan Öğrencilere Ders

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Batman Üniversitesi ve Batman İl Müftülüğü arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Fen Lisesi ve Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerine ders anlattı. Fen Lisesindeki ders okulun konferans salonunda gerçekleşti. Ders öncesi öğrencilerle konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran lisede üniversite rektöründen ders almanın büyük bir şans olduğunu söyledi. 
Rektör Durmuş’tan Öğrencilere Ders

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Sevgili gençler bugün çok farklı bir ders işleyeceksiniz. Sayın Rektörümüz bugün üniversitedeki öğrencileriyle buluştuğu gibi sizlerle buluşacak. Bundan dolayı Sayın Rektörümüze sizler ve eğitim camiamız adına şükranlarımızı sunuyorum. Bu hayatımızda edineceğimiz güzel tecrübelerden bir tecrübe. Daha lisedeyken üniversiteyle tanışıyorsunuz bir de üniversite rektörüyle ders işliyorsunuz, çoğu zaman üniversite öğrencileri bile rektörden ders alama fırsatı bulamıyor. Bu sizler için güzel bir tecrübe olacak.

Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. İnşallah Fen Lisemiz bölgenin hatta Türkiye’nin en cazip fen liselerinden biri olacak. Biz bu konuda da ümit varız, sizden eminiz. Sizin çalışmalarınız, gayretleriniz bunu gösteriyor. Tabi bu yetmiyor bakın ülkemiz zor günlerden geçiyor, ülke olarak güçlenmemiz için, bu zor günleri tekrar yaşamamak için sadece çalışmamız yetmiyor çok çalışmamız, çok gayret etmemiz gerekiyor. Bu gayret ve çalışmalardan sonra inşallah ülkemizin ve milletimizin hak ettiği yere hepimiz beraber geleceğiz.” diye konuştu.

Kurtaranın konuşmasının ardından Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş öğrencilerle birlikte ders işledi.

 04-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-201704-04-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.