BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlere "Psikolojik Sağlamlık" Eğitimleri Verildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Rehber Öğretmenlere yönelik düzenlenen "Salgın Hastalık Sonrası Psikolojik Sağlamlığı Güçlendirmek ve Öğrencilerin Okula Uyumunu Desteklemek" ve "Salgın Hastalık Psikoeğitim Programları" konulu çevrim içi eğitimlere katıldı.
Rehber Öğretmenlere

Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de görülen Covid-19 (Koronavirüs) salgınının etkilerini azaltmak amacıyla yeni eğitim öğretim yılında rehberlik ve araştırma merkezleri ile okul rehberlik ve psikolojik danışma servislerince ilgili çalışmalar hayata geçirilmeye başlandı. Bu kapsamda Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalarla Rehberlik Araştırma Merkezinde görevli Sema Tekin ve Mahmut Anıl Erdem öğretmenlerimiz tarafından rehber öğretmenlerimize yönelik "Salgın Hastalık Sonrası Psikolojik Sağlamlığı Güçlendirmek ve Öğrencilerin Okula Uyumunu Desteklemek" ve "Salgın Hastalık Psikoeğitim Programları" konularında eğitim verildi.

Yapılan eğitimin ardından rehberlik ve araştırma merkezleri aracılığı ile ilk aşamada yaklaşık tüm rehber öğretmenlere/psikolojik danışmanlara, ikinci aşamada ise tüm öğretmenlere bu eğitimin verilmesi hedeflenmektedir. Okullar yüz yüze açıldığında ise rehber öğretmen/psikolojik danışmanların koordinesinde öğretmenlerimiz aracılığı ile okul öncesinden 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerimize "Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı" uygulanacaktır.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.