BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Batman Her Yerde Okuyor" Kampanyasına Destek Büyüyor

Vali Ahmet Deniz "Batman Her Yerde Okuyor" kampanyasına destek veren gençlerle bir kafede buluşup kitap okudu. Kitap okuma etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve bazı kurum müdürleri de katıldı.
"Batman Her Yerde Okuyor" Kampanyasına Destek Büyüyor

Gençlerle yakından ilgilenen Vali Deniz,  kampanyaya verdikleri destekten dolayı gençlere teşekkür ederek, onlara kitap hediye etti.  Gençlerle bir süre sohbet eden Vali Deniz, Ülkemizin kalkınması ve büyümesinin iyi bir eğitim almış gençlere bağlı olduğunu belirterek, "Milli ve manevi değerlere sahip çıkan bir gençliği yetiştirmemiz gerekiyor. Bu coğrafyada en büyük sıkıntımız cehalettir.   Cehaletin olduğu yerde terör, kan ve gözyaşı eksik olmaz. Bugün Suriye ve Irak´ın durumu ortada. Biz istiyoruz ki okuyan bir toplum olalım. Yolculukta, kafede, duraklarda otobüs beklerken, kısacası her yerde kitap okuyarak bir kültür oluşturalım. Özelikle anne ve babaların her akşam televizyonlarını kapatarak, çocuklarla beraber kitap okumalarını ve çocuklarına örnek olmalarını istiyoruz. 170 bin öğrencimiz var, 170 bin tane kitap satın alıp çocuklarımıza dağıtacağız. Kitap sıkıntımız olmayacak, yeter ki gençlerimiz okusun" diye konuştu.

Batman´ın son dönemlerde Hendek siyasetine pirim vermeden vatanına ve milletine sahip çıkarak sağlam bir duruş sergilediğini ifade eden Vali Deniz, "Bize düşen de Batman´a en iyi şekilde hizmet ederek, eğitimde başlattığımız ‘‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar”  ve "Batman Her Yerde Okuyor" gibi kampanya ve projelerle ilimizin eksikliklerin gidermek ve Batman´ı daha iyi yerlere taşıma gayreti içerisindeyiz" diye konuştu.

18-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-201726-01-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.