BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Okulu Din Görevlilerine Tanıtıldı

Proje okulu olan TP Fatıma Zehra Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi ilimizde görev yapan din görevlilerine tanıtıldı. 
Proje Okulu Din Görevlilerine Tanıtıldı

TP Fatıma Zehra Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesinin tanıtım toplantısına Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Müftüsü Turgut Erhan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, müftülük yöneticileri, imamlar vaizler ve kur’an kursu hocaları katıldı.  Müftülük idarecileri ve din görevlilerine Proje Okulu olan TP Fatıma Zehra Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi binası gezdirildi, ardından toplantı salonunda katılımcılara kahvaltı verildi. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran kahvaltıda din görevlilerin Proje Okulu olan TP Fatıma Zehra Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında konuşma yaptı.

‘’Kıymetli vaiz ve kuran kursu hocalarım hepiniz hoş geldiniz.’’ diyen, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “öncelikle sizi burada konuk etmekten dolayı mutluluk duyuyoruz, davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu gün buraya sizleri proje okulumuzu tanıtmak için davet ettik. Fatıma Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Türkiye’de az sayıda bulunan proje okulları arasına dahil edildi. Öncelikle Sayın Bakanımıza ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Proje okullarımızın anlamı şu, hepimiz klasik imam hatip okullarımızı biliyoruz, proje okullarımızda ise imam hatip okulları müfredatının yanı sıra 11. Sınıftan itibaren fen veya sosyal bilimler liselerinin müfredatı da uygulanmakta. Burada proje okulunda okuyacak olan öğrencilerimize bakanlığımız üniversitelerle işbirliği içinde destek sunuyor. Bakanlık proje okullarında yaz ve kış programları uyguluyor, örneğin yaz programında üniversitelerle iş birliği içinde dil eğitimi, proje ve laboratuvar çalışmaları yapılıyor. Türkiye’deki en avantajlı okullar bu gün proje okullarıdır. Bakanlığımızın tanıtım çalışmalarının dışında yerelde de bu okullarımızın tanıtımına sizlerin de desteğini talep ediyoruz. Burada yetişecek çocuklarımız, inşallah memleketimize, ülkemize, İslam âlemine ve insanlığa faydalı birer fert olacaklar. Eğitim işi sadece okullara öğretmenlere ve biz idarecilere bırakılacak iş değildir. Hepimizin içinde olması lazım olan bir iş ve süreçtir.  Yaptığımız çalışmalarda bize her zaman destek sunan başta sayın müftümüze, müftülük çalışanlarına ve siz hocalarımıza desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

15-07-201615-07-201615-07-201615-07-201615-07-201615-07-2016
15-07-201615-07-201615-07-2016

15-07-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.