BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Okullarımız, Din Görevlilerine Ve Kur’an Kursu Öğreticilerine Tanıtıldı

Fen ve Sosyal Bilimler Programına dâhil edilen İmam Hatip Liselerimiz, ilimizde görev yapan İmam-Hatiplere ve Kur’an Kursu öğreticilerine tanıtıldı.   
Proje Okullarımız, Din Görevlilerine Ve Kur’an Kursu Öğreticilerine Tanıtıldı

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden sonra bu yıl da Zeynelbey Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Programına dâhil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri tarafından Fen ve Sosyal Bilimler Programının uygulanacağı proje okullarımızın tanıtıldığı toplantıya İl Müftüsü Turgut Erhan ve çok sayıda İmam-Hatip ile Kur’an Kursu öğreticisi katıldı.

Toplantı da İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan sunumda Zeynelbey Erkek Anadolu İmam-Hatip Lisesinin bu yıldan itibaren tıpkı TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi gibi proje okula dönüştürüldüğü ve bu sayede tercih edecek öğrencilerin birçok yeni imkâna sahip olacağı belirtildi. Sunumu yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlisi Sinan Demir “Geçen yıl Fen ve Sosyal Bilimler Programına dâhil edilen TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam-Hatip Lisemiz ilimizde kız öğrencilerin tercih edebildiği tek proje okuldu. Bu yıl Fen ve Sosyal Bilimler Programına dâhil edilen Zeynelbey İmam Hatip Lisemiz ise erkek öğrencilerimizin tercih edebileceği ilimizdeki tek proje okul olma özelliğine sahip oldu. Proje okula dönüştürülen bu İmam-Hatip Liselerimiz, yeni nesil malzemelerle donatılmış laboratuvarlarıyla, tüm dersler için hazırlanmış özel derslikleriyle, güçlü fiziki imkânlarıyla, seçkin ve tecrübeli öğretmen kadrolarıyla öğrencilerimizi, çağın ilerisinde kaliteli bir eğitimle geleceğe hazırlamayı hedeflemektedir.” dedi.

 

            Tanıtım sunumundan sonra İmam-Hatiplerin ve Kur’an Kursu öğreticilerinin sorularıyla toplantı sona erdi.  

13-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-201713-07-2017

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.