BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu Türkiye Ragbi Şampiyonu Oldu

Türkiye Ragbi Şampiyonası'nda Küçük Erkekler Kategorisi'nde Türkiye Şampiyonu olan Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı ziyaret ettiler.
Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu Türkiye Ragbi Şampiyonu Oldu

Öğretmenleri refakatinde ziyarette gelen başarılı öğrencileri müdürlüğümüz idari katta bulunan toplantı odasında konuk eden İl Müdürümüz KURTARAN, Türkiye Ragbi Şampiyonu olan öğrencileri tebrik etti.  Okul Müdürü Bilal TEKİN ve Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan OSMANOĞLU'ndan şampiyona ve süreci hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, öğrencilerin başarılarına katkı sağladıkları için teşekkür etti.

Ankara Kızılcahamam'da düzenlenen Türkiye finallerinde tüm rakiplerini eleyerek namağlup bir şekilde şampiyon olan öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, onların şampiyona sürecindeki başarı hikâyelerini dinledi ve bu başarılarından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, akademik başarının yanında sportif başarının da çok önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerin her anlamda kendilerini geliştirmelerini isteyen KURTARAN, sporda kondisyonun sağlanması için düzenli spor yapmanın ve bedenimizi dinç tutmanın yanı sıra zihnimizi ve düşünce dünyamızı geliştirmek için çok kitap okumanın gerekli olduğunu ifade etti. Gerçek bir sporcunun hem bedensel hem de zihinsel gelişimi bir arada götürerek kalıcı başarılara ulaşabileceğini belirtti.

İl Müdürümüz KURTARAN, öğrencilerin bu başarılarını sürdürerek ilimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası platformlarda başarıyla temsil edeceklerine inandığını söyledi. Bundan sonraki yarışmalarda da başarılı öğrencilerin yanında olacaklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, ziyarette yaptığı konuşmada eğitimin sadece akademik başarılarla sınırlı olmadığını, aynı zamanda sportif ve kültürel faaliyetlerle de desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak adına okulların spor, sanat ve bilim gibi alanlarda etkinlikler düzenlemesinin önemine dikkat çekti.

İl Müdürümüz KURTARAN, öğrencilerin spor yaparak fiziksel sağlıklarını korumanın yanı sıra, takım ruhu, disiplin ve liderlik gibi önemli beceriler kazandıklarını belirtti. Ayrıca, spor faaliyetlerinin öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirdiğini ve özgüvenlerini arttırdığını ifade etti.

Eğitimde başarıyı sürdürülebilir kılmak için öğrencilerin okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri gerektiğini söyleyen KURTARAN, kitap okumanın eleştirel düşünme yeteneğini artırdığını ve akademik başarıya katkı sağladığını belirtti. Öğrencilere, okul kütüphanesini aktif kullanmaları ve okuma etkinliklerine katılmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. İl Müdürümüz KURTARAN, gerçekleşen ziyaretin sonunda başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Gerçekleşen ziyarete Müdürlüğümüz Spor İl Koordinatörü Erhan YILMAZ ve Basın Koordinatörü Hüseyin DEMİR eşlik ettiler.

Prof. Dr. Aziz Sancar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ziyaretin ardından Kitap Okuma Noktasına gidip bir süre kitap okuma etkinliği yaptılar.

13-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-202413-06-2024

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.