BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Sınıflarına Materyal Dağıtımı Yapıldı

Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin eğitim öğretim imkânlarından en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak amacıyla Bakanlığımızın hazırladığı materyal setleri özel eğitim sınıflarımıza dağıtıldı.
Özel Eğitim Sınıflarına Materyal Dağıtımı Yapıldı

Batman Merkez ve ilçelerimizdeki hafif, orta ve ağır düzeyde zihinsel ve otizmi olan bireyler ile görme yetersizliği olan bireylere yönelik 28 özel eğitim sınıflarımıza materyal dağıtımı programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ve Şube Müdürü Emrullah ASLAN, Aydınkonak Özel Eğitim Uygulama Okul Müdürü Ekrem BAŞALAK katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz KURTARAN; Fiziksel, mekanik ve çeşitlilik açısından çocukların kullanımına uygun olan materyallerin özel çocuklarımızı geleceğe hazırlamak adına eğitimlerine büyük bir desteğinin olacağına dikkati çekti.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin bireysel özellikleri ve gelişim alanlarındaki ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan materyaller öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenme imkânı sunacak, böylelikle eğitim sürecini kolaylaştıracak ve kalıcı hale getirecektir.

16-03-202116-03-202116-03-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.