BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Sınıflarına Eğitim Malzemeleri Dağıtımı Yapıldı

‘’Engelleri Aşarak Hayata Bağlanıyoruz’’ projesi kapsamında Özel Eğitim Sınıfları için eğitim malzemeleri dağıtımı yapıldı.
Özel Eğitim Sınıflarına  Eğitim Malzemeleri Dağıtımı Yapıldı

Rehberlik ve araştırma merkezinde gerçekleşen malzeme dağıtımına Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Naci Şemdinoğlu, Zübeyir Yılmaz, Şube müdürleri Cemal Konakçı, İshak Büyükkaya ve okul müdürleri katıldı. Eğitim malzemeleri dağıtımında Ram Müdürü Zafer Korkmaz kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı. Milli Eğitim idarecileri tarafından dağıtılacak malzemeler okul müdürlerine teslim edildi.

Kalkınma Bakanlığı 2015 SODES Projeleri kapsamında, Ekim 2015’te başlayan ‘Engelleri Aşarak Hayta Bağlanıyoruz Projesi’ ile özel eğitime tabi tutulan (işitme engelli, otistik öğrenci, hafif-orta-ağır zihinsel engelli) öğrencilerin sosyal, psikomotor, akademik ve iletişimsel becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Batman ilinde Özel Eğitim Sınıflarında Özel Eğitim Anaokulunda ve Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim gören toplam 251 öğrenci bulunmaktadır.


25-05-201625-05-201625-05-2016

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.