BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otizmli Öğrenciler için Yapılan Spor Aktivite Salonunun Açılışı Yapıldı

Vali Ahmet Deniz,  Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde Batman Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliği ile İlimiz merkez TOKİ Kazım Karabekir İlkokulu’nda otizmli öğrenciler için yapılan “Spor Aktivite Salonun” açılış törenine katıldı.
Otizmli Öğrenciler için Yapılan Spor Aktivite Salonunun Açılışı Yapıldı

Açılış törenine Vali Deniz’in yanı sıra Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Kurulu üyesi Hatice Kübra Öztürk Gökkaya, İl Milli eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, kamu kurum yöneticileri, Beyazay Derneği yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi TOKİ Kazım Karabekir İlkokulu bünyesinde özel eğitim sınıflarını ziyaret eden Vali Deniz, öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti ve otizmli çocukların hazırladığı tuvale parmak boya el resmi yaptı. Daha sonra otizmli öğrenciler için hazırlanan spor aktivite salonunun açılışını öğrencilerle birlikte gerçekleştiren Vali Deniz ve beraberindekiler, hazırlanan sınıfta incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Açılış programında Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva birer konuşma yaptılar. Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva konuşmasında, hazırlanan sınıfın engelli ve engelsiz öğrenciler arasında kaynaşmanın sağlanacağını, çocukların birbirlerini tanıyıp, keşfedeceklerini ifade etti.

Daha sonra konuşan Belediye Başkan Vekili Aksoy, engelli ve engelsiz ayrımının olmadığı bir dünyanın daha güzel bir dünya olacağına inandığını belirterek, Belediye olarak kentte yürüttükleri çalışmalarda çocukları göz ardı etmediklerini ve yatırımların en güzelinin insana yapılan yatırım olduğunu ifade etti.

 Otizmli öğrenciler ile diğer öğrencilerin bir arada aktivite yapmasını ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla bu projenin gerçekleştirildiğini belirten Vali Deniz,  “Hepimizin görevi engelli çocuklarımıza en iyi imkânları sunmaktır. Devletimizin imkânları 15-20 yıl öncesine göre kıyaslanamayacak derecede iyi. Sosyal devlet anlayışıyla yapılması gereken ne varsa yapıyoruz. Özel eğitim gerektiren öğrencilerimiz için bu okulların sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Çünkü öğrencilerimiz mutlu olacak ki, anneler, babalar ve toplum mutlu olsun. Onlar mutlu değillerse bizim mutlu olmamız mümkün değil. Sınıfın yapılmasında emeği geçen Türkiye Beyazay Derneğine, Batman Belediyesine ve kamu kurumlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılışın ardından okulun öğretmenleriyle bir araya gelen Vali Deniz, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, yürüttükleri eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.  Vali Deniz ve beraberindekiler okullun bahçesinde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen etkinliklere bir süre eşlik ettikten sonra okuldan ayrıldılar.

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.