BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokullar Bölge Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimiz merkezindeki ortaokul müdürlerinin katıldığı toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti. Petrol Ortaokulunda gerçekleşen toplantıda, eğitim ve öğretim ile ilgili genel hususlar görüşüldü. MEB Eğitim Bölgeleri ve Eğitim Kurulları Yönergesi’nin ilgili maddeleri okundu, hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi.
Ortaokullar Bölge Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2016 TEOG sonuçlarını değerlendiren ve 2017 TEOG sınavı için alınacak tedbir ve önerilere riayet edilmesini okul müdürlerinden isteyen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; “Öğrencilerin okula devam devamsızlığına dikkat edelim, aynı zamanda Yetiştirme ve Destekleme Kurslarına öğrencilerin devamını mutlaka sağlayalım. Okullarımızın temizlik ve güvenliği konusunda azami hassasiyet gösterelim, rehberlik servisini en iyi şekilde çalıştıralım rehber öğretmenlerimiz eğitim döneminde mutlaka her öğrenci ile görüşerek size rapor sunsunlar. Bünyesinde anasınıfı bulunan ortaokullarımız bölgelerindeki okul öncesi çağdaki çocukları okul öncesi eğitime kazandırma çalışmalarını sürdürsün. Okul veli işbirliğini en üst seviyede tutarak okul öncesi okullaşma oranını arttırabilir, öğrenci devamsızlığını önleyebilirsiniz. Sosyal Etkinlikler kapsamında TUBİTAK Bilim Şenliği, Kutlu Doğum, Ortaokullar arası Bilgi Yarışmalarına tüm okullarımız katılmalı. Okul Meclis Başkanlığı seçimlerinde demokrasinin önemini ve demokrasi kültürünün kazandırılmasının yanı sıra 15 Temmuz’da ülkemizi hedef alan alçak darbe girişiminin aynı zamanda demokrasimizi ve insan hak ve özgürlüklerini de hedef aldığı anlatılsın. Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve hali hazırda ilimizde ikamet eden okul çağındaki Suriyeli çocuklarında okula kazandırılması için gerekli çabayı gösterelim” dedi. İl Milli eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

23-10-201623-10-201623-10-201623-10-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.