BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Müdürleri ve Lise Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Çalışmaları İzleme ve Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında Ortaokul Müdürleri ve Lise Müdürleriyle yapıldı.
Ortaokul Müdürleri ve Lise Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen toplantıların ilki saat 14.00'da Lise müdürleriyle yapılırken ikinci toplantı ise saat 17.00'da Ortaokul müdürleriyle gerçekleşti. Şube müdürleri Abdussamed ORAL ve Ömer ÇİÇEK hazır bulunduğu toplantılar İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla başladı.

Tüm çabamız öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının telafi edilmesi için olmalı diyen, İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, 2021-2022 eğitim-öğretim yılına 6 Eylül tarihinde yüz yüze eğitimle başlayacağız. Yeni eğitim-öğretim döneminin öğrencilerimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bildiğiniz üzere Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan çalışmayla "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" hazırlandı. Bizlerde bu rehber ışığında okullarımızdaki hazırlıkları tamamlayıp okullarımızı eğitim-öğretime hazır hale getireceğiz.

Tabi süreç içinde maske, mesafe ve temizlik kurallarına son derece dikkat etmemiz gerekiyor. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim dönemini tamamlamaları için gereken tüm tedbirleri alacağız. Okul bahçesinde ve çevresinde öğrencilerin, öğretmenlerin, diğer çalışanların kalabalık gruplar oluşturması önleyeceğiz. Hiçbir şekilde okullarda kalabalık bir grubun oluşmasına izin vermeyeceğiz.

 Teneffüs saatlerine özellikle dikkat edeceğiz, bu saatlerde kalabalık oluşmaması için okulun öğrenci mevcudu dikkate alınarak farklı zamanlara gelecek şekilde ayarlayacağız. Tükürük ve sekresyon çıkışına neden olabilecek şarkı söyleme gibi yüksek sesle yapılan egzersizler mutlaka açık alanda ve öğrencilerin arasında tercihen en az 2 metre mesafe bırakılarak yapılacak. Özellikle okullarımızda yaptığımız temizliği çok sıklaştırmamız gerekiyor.

Çocukların, öğretmenlerin ve diğer okul çalışanlarının el hijyeni için su ve sabun ile el yıkama olanakları tüm okullarımızda sağladık. Hem okul girişlerinde hem de ortak alanlara uygun sayıda el antiseptikleri konuldu. Ayrıca okul içinde yeterli sayıda maskemiz hazır edildi." dedi.

Görüş ve önerilerin ardından toplantı okul müdürlerine "Güvenli Okul" ve müdürlüğümüzün hayata geçirdiği öğretmen dergisi Kalemyâr'ın ikinci sayısının hediye edilmesiyle sona erdi.

27-08-202127-08-202127-08-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.