BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Okul Müdürleriyle Mart Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda Ortaöğretim Okul Müdürleriyle 'Mart Ayı Aylık Değerlendirme Toplantısı' yapıldı.
Ortaöğretim Okul Müdürleriyle Mart Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU, Şube Müdürleri Akın ARI, Abdulvahap HINÇ, Cemal KONAKÇI ve lise müdürleri katıldı.  Mart ayı bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın konuşmasıyla başladı. Gündemdeki konuları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, dünyayı tehdit eden Covid-19 virüsüne karşı alınacak tedbirler konusuna dikkat çekti, Batman'ın TÜBİTAK bölge finalinde aldığı başarıda emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencileri kutladı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Korona Virüsü, Aralık 2019'dan beri dünyanın gündeminde olan, yayılma hızı gittikçe artan ve maalesef henüz aşısı da bulunmadığı bilinen bir gerçektir. Allah'a şükürler olsun devletimizin aldığı çok ciddi tedbirler sayesinde dünyada bu salgının etkin olmadığı nadir ülkelerden biriyiz. Özellikle Virüse dayalı hastalıklara karşı tıbbi tedbirler yanında kişisel tedbirlerinde alınması gerekiyor.  Bizlere bu manada büyük bir sorumluluk düşüyor. Tüm okullarımızda Bakanlığımızın önerileri doğrultusunda dezenfekte işlemleri başlatıldı. Bugünden itibaren tedbirlerimizi daha da artıracağız. Dünyada bu virüse karşı en hazırlıklı ülke biziz. Bu yüzden hiçbir şekilde panik havası oluşturmamıza gerek yok. Okul ve çevre temizliğine büyük önem gösterelim. Özellikle öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı beslenmeleri konusunda velilerimizi uyaralım.

Değerli arkadaşlar bu yıl 51.TUBİTAK 2204 A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasına ilimizden 396 başvuru yapıldı. 29 projemiz Van Bölge Yarışmasına kabul edildi. 12 bilimdeki birinciliklerin 5'ini Batman aldı. Değerler eğitiminde, fizik, teknoloji tasarımda, kimyada ve Türki Dili Edebiyatında Batman projeleri birinciliği aldı. Ayrıca biyoloji ve sosyolojide 2 ikincilik, psikoloji ve edebiyatta da 3.'lüğümüz var. Derece yapan öğrencilerimizi ve rehberlik yapan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu sene Diyarbakır'da yapılacak TÜBİTAK Türkiye finalinde yer alacak 5 projemizden mutlaka bir Türkiye derecesi bekliyorum." diye konuştu.

13-03-202013-03-202013-03-202013-03-202013-03-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.