BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Ortak Sınavlar’ Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

2016-2017 Öğretim Yılı 1. Dönem Ortak Sınavları"  bilgilendirme toplantısı yapıldı.
‘Ortak Sınavlar’ Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Eğitim Uzmanları ve Ortaokul Müdürleri katıldı. Bilgilendirme toplantısı Şube Müdürü Mehmet Işık’ın konuşmasının ardından Ortak Sınavlarda dikkat edilecek teknik bilgilerin sunumuyla devam etti. Bilgilendirme toplantısının sonunda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Kurtaran; “Değerli arkadaşlar Ortak Sınavlar konusunda çok ciddi bir tecrübe edindik. Bakanlığımız ilk yıl bu sınavlarla ilgili çok sıkı bir tedbir uyguladı. Tabi hala bu işle ilgili sıkıntılar bitmiş değil. Özellikle 15 Temmuz sonrası riskler devam ediyor. Bu sınavı sabote etmek isteyenler olabilir. Onun için biz ilk yılki hassasiyetle sınavlarımızı yapacağız.  Biz bu sınavın çocuklarda strese neden olmaması için süreci hassasiyetle yürüttük. Yani çocuklarımız bu sınavı sıradan bir sınav gibi algılayacak ama bizim yaklaşımımız sıradan bir sınav gibi olmayacak. Çok hassas bir şekilde takibini yapacağız. Sınav süresi içinde teknik takibi hassasiyetle uygulayalım, olası bir olumsuzluğa mahal verecek durumlara asla izin vermeyelim. Okul müdürleri olarak çocuklarımızın heyecanları varsa onları rahatlatalım. Aynı şekilde rehber öğretmenlerimizde böyle bir çalışma içinde olsunlar. Bu sınav çok da ağır bir sınav değildir. Öğrencilerimiz biraz motive olurlarsa geçmiş dönemlerden çok daha iyi bir sonuç elde edeceklerdir. Yaptığınız çalışmalardan doyalı hepinize teşekkür ediyorum, ortak sınavlara girecek olan sevgili çocuklarımıza da başarılar diliyorum.” diye konuştu.

23-11-201623-11-201623-11-201623-11-201623-11-201623-11-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.