BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Ortak Sınav’ Değerlendirme Toplantısının Sonuncusu Gerçekleştirildi.

 ‘Ortak Sınav’ sonuçlarının açıklanmasının ardından, ilimizin başarı durumunun değerlendirilmesi amacıyla ortaokul müdürleriyle gruplar halinde düzenlenen toplantıların sonuncusu Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşti. Vali Ahmet Deniz’ in başkanlığında gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri katıldı. 
‘Ortak Sınav’ Değerlendirme Toplantısının Sonuncusu Gerçekleştirildi.

Okulların başarı durumunun değerlendirildiği toplantıda, ilimizdeki özel okul ve merkeze bağlı köy ortaokullarının müdürleri ile ayrı ayrı toplantılar yapan Vali Deniz, okulların  ‘Ortak Sınav’lardaki başarısının yükseltilmesi için yapılması gereken çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri ile birlikte masaya yatırdı.

Toplantıda okul yöneticilerine hitaben bir konuşma yapan Vali Deniz, “Batman Her Yerde Okuyor(#BatmanHerYerdeOkuyor)”, “Çocuğumu Seviyorum Anaokuluna Gönderiyorum” ve “Hayata Bağış” kampanyalarıyla önemli başarılar elde eden ilimizin, yürütülen bu çalışmalar sayesinde ülkemizde örnek gösterilen bir il haline geldiğini belirterek, ilimizin ‘Ortak Sınav’ larda da örnek il olması için herkesin gece gündüz demeden çalışması gerektiğinin altını çizdi.

Öğrencileri ders çalışmaya motive etmek için yönetici ve öğretmenlerimize büyük görevler düştüğünü belirten Vali Deniz, “Öncelikle milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik yetiştirmek zorundayız, ülkemizin buna ihtiyacı var. Ülkemizin birlik ve beraberliğini ancak bu sayede sağlayabiliriz.” dedi.

Valiliğimizin katkılarıyla Müdürlüğümüz tarafından yürütülen eğitim projeleri hakkında bilgi veren Vali Deniz: “Eğitimin niteliğini ve kalitesini arttırmak için “ Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesini hayata geçirdik. Okullarımızın kitap ihtiyacını karşılamak için önemli sayıda kitap aldık, almaya da devam edeceğiz. Okullarımızın eğitimdeki başarılarını arttırmanız için yapacağınız her türlü çalışmayı desteklemek için gerekeni yapmaya hazırız. Başarımızı artırmak için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli. Hep beraber; takım ruhuyla, aşkla ve şevkle gece-gündüz demeden çalışarak, başarımızı artırmalıyız” diye konuştu.

Okulların son üç yıllık ‘Ortak Sınav’ başarısının grafikler üzerinden değerlendirildiği toplantıda; Vali Deniz, okullarımızın başarı durumlarının Türkiye ortalamasının altında olmasının hiçbir mazeretinin olmayacağını belirterek, başta okul yöneticileri olmak üzere öğretmen ve velilerimize büyük sorumluluklar düştüğünü, önümüzdeki dönem alınacak sonuçların, bu sonuçlarla karşılaştırılacağını ve başarısı düşük olan okullarımızın yöneticilerinin gerekli sorumluluğu alacaklarını ifade etti.

Eğitimin en önemli ayağı olan öğretmenlerin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri konusunda gerekli uyarılarda bulunan Vali Deniz, okullarda terör propagandası niteliğinde eylem ve davranışlarda bulunan her kim olursa olsun okullarda barındırılamayacağının altını çizdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) programından öğrencilerin yararlanmaları konusunda okul müdürlerine uyarıda bulunan Vali Deniz, gerek okulların fiziki koşulların düzeltilmesinde gerekse öğrencilere ders kaynağı sağlanması konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanları tarafından ‘Ortak Sınav’ sonuçlarına ilişkin yapılan sunumla devam etti.  Toplantı,  görüş ve önerilerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

 19-01-201719-01-201719-01-2017

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.