BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okurlar Yazarlar Buluşuyor" Projesi Başladı

Batman Valiliğimizin himayelerinde Özel İdare Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Türkiye Yazarlar Birliği Batman İl Temsilciliği iş birliğiyle hayata geçirilen "Okurlar Yazarlar Buluşuyor" projesi başladı.


Kültürel ve Sosyal Sorumluluk kapsamında "Okurlar Yazarlar Buluşuyor" projesinde ilk buluşma Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Batmanlı Araştırmacı Yazar Muhammed Zeki MİRZAOĞLU, Merkez Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

"Okurlar Yazarlar Buluşuyor" projesinde ikinci buluşma Türkiye Yazarlar Birliği üyesi Batmanlı Akademisyen Yazar Prof. Dr. Sayın Şemsettin DURSUN, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

"Okurlar Yazarlar Buluşuyor" Projesi; öğrencilerle buluşacak olan Türkiye Yazarlar Birliği Batman Temsilciliği Üyeleri Akademisyen Yazar Prof. Dr. Sayın Şemsettin DURSUN, Akademisyen Yazar Doç. Dr. Sayın Davut OKÇU, Eğitimci Yazar Sayın Şefik SEVİM ve Araştırmacı Yazar Sayın Muhammed Zeki MİRZAOĞLU'ndan oluşan Batmanlı yazarların Batman Valiliği tarafından basılan kitapları buluşacakları öğrenci gruplarına verilir. İkinci haftanın sonunda yazarlar kitaplarını okuyan öğrenci grubuyla buluşurlar. Okudukları kitabın yazarıyla buluşan öğrenciler yazar ve kitabı hakkında merak ettiklerini öğrenme imkânı buluyorlar.  

Proje ile il merkezimizde ikamet eden 14-20 yaş grubu ortaöğretim öğrencilerinin genel kültürlerini geliştirmek, kitap okuma zevki kazandırmak, toplumsal ilişkilerinin kalitesini artırmak, okul hayatındaki başarılarını pekiştirmek, erdemli ve olgun bireyler olmalarını temin etmenin amaçlandığı proje kapsamında yazarlarımızın kitaplarını okumalarını ve bilahare yazarlarımızla bir araya gelmelerini hedeflenmiştir.

Ayrıca ayda bir Türkiye Yazarlar Birliği üyelerinden farklı yazarlarla bu proje kapsamında öğrenciler ile buluşmaları sağlanacak.

16-04-202116-04-202116-04-202116-04-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.