BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Okulum Temiz' Belgeleri Verildi

'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazanan okullarımıza belgeleri düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN tarafından verildi.
 'Okulum Temiz' Belgeleri Verildi

Müdürlüğümüz hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşen törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hasan AYDINLIK ve 'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN belge töreninde yaptığı konuşmada 'Okulum Temiz' belgesi alan okul idarecilerini emeklerinden dolayı tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, bildiğiniz gibi Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bakanlığımız tarafından yayınlanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu" doğrultusunda, sağlıklı ve güvenli bir şekilde okullarımızın açılabilmesi amacıyla "Okulum Temiz" projesi uygulanmaya konuldu. Bu proje kapsamında sizler de okullarınızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde açabilmek için gerekli tüm çalışmaları yapıp bu belgeyi almaya hak kazandınız. Yapılan bu fedakarlıklar sayesinde okullarımızı çocuklarımız için güvenli eğitim ortamları haline getirdik. Bu başarı ve emeğinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. 

"Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu" çerçevesinde okullarımızın sağlıklı, hijyenik ve salgına karşı güvenilir bir mekân olabilmesi için aralıksız çalışıyoruz. Birçok okulumuzun başvurusu tamamlandı ve şu an başvuruları değerlendirme aşamasına geldi. Bu çalışmaları son derece titizlikle yürüten bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN yaptığı konuşma sonrası belge almaya hak kazanan okul müdürlerine 'Okulum Temiz' belgelerini verdi.

13-10-202013-10-202013-10-202013-10-202013-10-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.