BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yöneticileri Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

"Okul Yöneticileri Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı" İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında video konferans sistemiyle gerçekleşti.
Okul Yöneticileri Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Çevrim içi olarak gerçekleşen sene başı okul yöneticileri toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit AYDIN, Milli Eğitim Müdür Yardımcılar, Şube Müdürleri, ilimizde görev yapan okul müdürleri katıldı.

"Okullarımız Çocuklarımız İçin Güvenli Bir Ortam Olacak"

Sene başı okul yöneticileri toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar 24 Ağustos itibariyle mesleki çalışma programımız başlıyor. Şimdiden bu sürecin hayırlı olmasını diliyorum. Mesleki çalışma programımızı okullarımızda gerçekleştireceğiz. Bu sene yapacağımız mesleki çalışma programımızın en önemli gündem maddeleri temizlik önlemleri ve uzaktan eğitim süreci çalışmaları olacak. Yapacağımız hazırlıklar ve alacağımız önlemlerle okullarımızı çocuklarımız için güvenli ve sağlıklı bir ortam haline getireceğiz. Hijyen malzemeleri konusunda herhangi bir eksiğimiz kalmadı. Eğitim süreci boyunca bütün ihtiyaçlarınızı temin edebileceksiniz.

"Öğretmenlerimizin Motivasyonunun Üst Düzey Olmasını Sağlayacağız"

Bu süreçte en önemli görev ve sorumluluk hiç kuşku yok ki öğretmenlerimize düşüyor. Öğretmen arkadaşlarımızı başarılı bir şekilde motive etmeniz gerekiyor. Çünkü bu süreçte bizim en büyük destekçimiz olan ve süreci başarıya götürecek olanlar hiç şüphesiz öğretmenlerimizdir. Batman en genç öğretmenlere sahip illerden biridir. Bu genç öğretmenlerimizi en iyi şekilde motive edip, şehrimizin, çocuklarımızın eğitimi için hazırlayacağız. Bütün öğretmen arkadaşlarımız Pazartesi Sayın Bakanımızın hitabıyla seminer çalışmasına başlayacaklar. Onları, bu süreçte en iyi şekilde ortamlar hazırlayarak bekliyoruz.

"Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Komisyonu ve Uzaktan Eğitim Komisyonu"

Tüm okullarımızda süreci sağlıklı bir şekilde tamamlamak için okullarımız içinde öğretmen ve idarecilerimizden oluşan "Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Komisyonu" ve "Uzaktan Eğitim Komisyon"larını oluşturacağız. Bu komisyonlarımızın yapacağı özverili çalışmalarla süreci zararsız bir şekilde atlatacağız.

"Okulum Temizdir" Belgesi

Bakanlığımız ve TSE arasında yapılan "Hijyen Geliştirmesi Ve Enfeksiyonu Önleme" iş birliği protokolü kapsamında Bakanlığımız tarafından bir kılavuz yayınlandı. Bu kılavuzda belirtilen standartlara uyan okullarımıza "Okulum Temizdir" belgesi verilecek. Yapacağımız özverili çalışmalarla ilimizde her okulun bu belgeyi almasını amaçlıyoruz. Kılavuz ve belgeyle ilgili birçok eğitimi tamamladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir denetim mekanizması oluşturduk. İnşallah en kısa sürede hazırlıklarımızı tamamlayacağız.

"EBA Destek Noktaları"

Eğitim-öğretim yılının başına salgın sürecinden dolayı uzaktan eğitim ile başlayacağız. Amacımız bu süreçte her öğrencimizin EBA'ya ulaşabilmesi. Bu yüzden ilimiz genelinde EBA'ya ulaşmada sıkıntı yaşayan öğrencilerimizi tespit ettik. Bu kapsamda her okulumuzda kuracağımız "EBA Destek Noktaları" ile öğrencilerimizin uzaktan eğitim sistemine ulaşabilmeleri için öğrencilerimize destek vereceğiz. Ayrıca uzaktan eğitim süreci boyunca velilerimizin karşılaştıkları sorunlarda, bize daha kolay ulaşabilmeleri için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 0488 280 72 24 numaralı çağrı destek hattını kurduk. Kurduğumuz bu hat ile uzaktan eğitim çalışmalarına erişimde sorun yaşayan velilerin talepleri üzerine onlara birebir yardımcı olmayı ve hizmet sunmayı amaçlıyoruz.

"Öğrencilere, Velilere, Yönetici ve Öğretmenlere Yönelik Bilgilendirme Rehberleri"

Bakanlığımız yaptığı çalışmayla öğrenci, veli, yönetici ve öğretmen bilgilendirme rehberleri yayınlandı. Bu rehberleri sizlere ulaştırdık. Kısa zaman içinde bu bilgilendirme rehberlerini öğrenci ve velilerimize ulaştırmaya başlayacağız. Bu rehberlere uygun hareket ederek kendimizi, ailemizi ve toplumumuzu yeterince korumuş olacağız." dedi.

 

Toplantının sonunda dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde özverili bir şekilde eğitim çalışmalarını sürdüren tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını diledi.

21-08-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.