BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yöneticileri Toplantısı Gerçekleştirildi

  Valimiz Sayın Hulusi Şahin, başkanlığında "2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Yöneticileri Toplantısı" gerçekleştirildi.
Okul Yöneticileri Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonunda Kovid-19 tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen toplantıya; Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN, Vali Yardımcısı Sayın Kadir KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Maarif Müfettişleri Koordinatörü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Yöneticileri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda okul müdürlerine hitap eden Sayın Valimiz, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak: "Uzun süren bir aradan sonra öğrencilerimizle tekrar buluştuk. Bunun verdiği bir mutluluk ve heyecan var. Ancak hastalığın bitmemesi, pandeminin devam etmesi, yeni koşullar ve yeni normallerle okulları açma ihtiyacımız ortaya çıktı. Farklı bir gündemle ve daha değişik bir öncelik sıralamasıyla bu eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Bir yerde sağlık ve güvenlik söz konusu olduğunda diğer ihtiyaçlar ikinci plana itilir. Şu anda; okullarımızın sağlığı ve sağlık yönünden güvenliği birinci önceliğimiz ve olmazsa olmazımızdır. Dünya'nın da, Türkiye'nin de gündemi bu. Bu çerçevede bütün konuları konuşmamız gerekiyor." dedi.

"Her Hafta Aşı Olmayan Görevlilerin PCR Testini İsteyeceğiz"

Öğretmen ve eğitim çalışanlarının aşı olma ve PCR testi zorunluluğuna dikkat çeken Valimiz, İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Millî Eğitim Bakanlığı rehberinde yer alan kaideleri yerine getireceklerini belirterek: "Öğretmenlerimizin ve eğitim camiasındaki görev alan herkesin (servisçisinden, kantincisine kadar) aşı olması ve aşı olmayanların da haftada iki sefer PCR testi vermesi kuralı var. Bu kurallara uymayanlar İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına da aykırı hareket etmiş demektir. Bu şartlar altında her hafta sizlerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla aşı olmayan görevlilerin PCR testini isteyeceğiz. Aşı olmamış, PCR testi de yok, bu kişiler kurallara aykırı hareket etmişlerdir. Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgi maddesi uyarınca, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına aykırı hareket etmekten cezai işlem yapılacaktır. Bu listeler haftalık olarak gelecek ve haftalık olarak bu işlem yapılacaktır." diye konuştu.

Ekim ayının sonunda gelenekselleşen 'Batman Kitap Fuarı'nı düzenlemeyi düşündüklerini belirten Valimiz, öğrencileri beceri atölyelerine ve benzeri aktivitelere yönlendirilmesi konusunda gerekli gayretin gösterilmesini istedi.

Toplantı; görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

14-09-202114-09-202114-09-202114-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.