BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Yolu, İrfan Yolu Projesiyle Okullarımız Güzelleştiriliyor

Batman Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Batman Şubesinin işbirliği ile İlimiz merkezde eğitim-öğretim faaliyeti yürütün okulların ihata duvarlarını boyamak ve eğitim yuvalarını güzelleştirmek amacıyla yürütülen 'Okul Yolu, İrfan Yolu Projesi'nin tanıtımı yapıldı.
Okul Yolu, İrfan Yolu Projesiyle Okullarımız Güzelleştiriliyor

Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür Merkezi konferans salonunda yapılan programa; Valimiz Hulusi ŞAHİN, Gençlik ve Spor İl Müdürü  Mehmet Şafi ÖZPERK, İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Mehmet İhsan ASLANLI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Adnan YÜRÜK, Türk Kızılay Batman Şubesi Başkanı Davut OKÇU, Milli Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda Kızılay gönüllüsü katıldı.

Projenin tanıtım videosuyla başlayan toplantıda; Türk Kızılay Batman Şubesi Başkanı OKÇU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ŞEMDİNOĞLU ve Valimiz Hulusi ŞAHİN birer konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ŞEMDİNOĞLU: "Bugün tanıtımını yaptığımız Okul Yolu İrfan Yolu Projesi ile Kızılay Batman Şubesi tarafından okullarımızın duvarları boyanarak güzel bir görünüme kavuşmanın yanında toplum yararına çalışan, zor günde yanı başımızda olan kara gün dostumuz Kızılay'ın İyilik Kanımızda Var çalışmasını farkındalığını ve görünürlüğüne katkı sağlamış olduk. Toplum yararına çalışan Kızılay ile İlk Yardım Eğitimi Protokolü ile ortaöğretim öğrencilerine ilkyardım eğitimi verildi. İlkyardım hayat kurtarır projesi kapsamında da okullarımızın pansiyonlarında bulunan öğrencilerimize ilkyardım müdahalesi hakkında eğitim verildi. Altı ayda bir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çalışanları olarak Kızılay'a kan bağışında bulunmaktayız. Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak toplum yararına çalışan Kızılay'ımızın her zaman yanında olacağız. Yaptığımız çalışmalarda desteklerini bizlerden esirgemeyen Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN'e bir kez daha teşekkür eder hepinizi saygı ile selamlıyorum." dedi.

 Yaklaşık 80 okulun duvarlarının boyandığı projenin tanıtım toplantısında konuşan Valimiz: "Okul Yolu, İrfan Yolu Projesi sayesinde okullarımız güzel bir görüntüye kavuştu. Okulların duvarlarına yazılan yazılar ve okul bölgelerinde kötü görüntü teşkil eden ihata duvarları, Belediyemizin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle Kızılay gönüllüleri tarafından boyandı. Okulların duvarları; Kızılay'ın o kızıl hilali, çok güzel figürler ve kamu spotlarıyla süslendi. Bu konuda bazı kadınlarımız ve gençlerimiz de sivil inisiyatif alarak kendi mahallerinde benzeri faaliyetler yapıyorlar. Biz onları da destekliyoruz. Böylece Batman'da bir sokak sanatı da filizlenmiş oldu. Şehre bir ruh ve güzellik vermeye çalışıyoruz. Güzellik aslında detayda, detaylarla uğraştığınız zaman ortaya çıkan ürün de güzel oluyor. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."  diye konuştu.

28-12-202028-12-202028-12-202028-12-202028-12-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.