BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaokul, lise, özel okullar ve diğer eğitim kurumları müdürleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı.
Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

TP Fatıma Zehra Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ortaokul, lise ve diğer eğitim kurumlarının müdürleri katıldı. Değerlendirme toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, idarecilerden biraz daha fazla gayret göstermelerini, öğretmen ve öğrencilerin en iyi noktaya ulaşabilmeleri için onları motive etmelerini istedi.

Yöneticilik, öğretmen ve öğrenciye en iyi eğitim ortamını hazırlamaktır.” diyen Kurtaran: “Değerli arkadaşlar zaman zaman bir araya gelmemizdeki gayemiz mevcut durumumuzu değerlendirmek ve daha iyiye ulaşmak için neler yapmamız gerektiği hususundaki bilgilerimizi tazelemektir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlatmış olduğumuz Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi kapsamında yer alan alt projelerimizin takibini hep birlikte yapmalıyız. 

Milli eğitim olarak yoğun bir misafir trafiğimiz var. Bugüne kadar “Yazar-Okur Buluşmaları” projesi kapsamında birçok misafirimiz geldi. Bundan sonra da çok daha fazlası gelmeye devam edecek. Bununla ilgili programları okullara göndereceğiz. Mümkün olduğunca tüm okullarımıza yazar getirmeye çalışıyoruz. Yazar-Okur Buluşmaları çocuklar için çok önemli bir tecrübedir. Okula gelecek bu misafirlerimizle bizzat sizin ilgilenmenizi rica ediyorum. Çünkü şehrimize gelen yazarlar daha sonra Batman’ın gönüllü elçileri oluyorlar. Gittikleri her yerde Batman’dan söz ediyorlar. Bu sayede Batman’ın dışarıdaki genel algısına pozitif katkı sağlıyorlar.

Bütün okullarımıza imkânlar dâhilinde kitap takviyesi yapmak için kitap kampanyası başlattık. Sizler de bu kitapların öğrencilerle buluşmasını sağlayınız. Bizzat sizler zaman zaman öğrencileri kütüphanelere götürünüz, onlara kitap hediye ederek okumalarını sağlayınız. Fırsat buldukça onlarla birlikte kitap okuyunuz. Siz bu konuda öncülük yapmazsanız çocuk kendiliğinden gidip kitabı alıp okumayabilir.

Değerli arkadaşlar, finale kalan TÜBİTAK projeleri konusunda en çok projeye sahip olan il olmamız bizi sevindirdi. Ancak biz ilimizdeki tüm okulların bu çalışmalarda yer almasını istiyoruz.” diyen Kurtaran konuşmasında Değerler Eğitiminin önemine dikkat çekti. Değerlerin yaşatılması için öğretmenlerin öğrencilere doğru bir örnek olması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.  

Toplantı okul müdürlerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.