BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine 'Eğitim ve Öğretimde Covid-19 Pozitif Vaka Yaklaşımı Senaryolar Alınacak Tedbirler" Sunumu Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Sağlık İl Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik 'Eğitim ve Öğretimde Covid-19 Pozitif Vaka Yaklaşımı: Senaryolar ve Alınacak Tedbirler" konulu sunum yapıldı. 
Okul Müdürlerine 'Eğitim ve Öğretimde Covid-19 Pozitif Vaka Yaklaşımı Senaryolar Alınacak Tedbirler

ültür Turizm İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan PAMUKÇU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, sağlık personelleri ve okul müdürleri katıldı. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'IN açış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, içinden geçtiğimiz bu dönemde en önemli gündem maddemiz öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığı. İlk günden beri okullarımızı bu minvalde eğitim öğretime hazır hale getirdik. Sizlerin ve öğretmenlerimizin yardımlarıyla okullarımızı sağlık ve hijyen açısından gereken tüm önlemleri alarak açtık. Bu konuda özellikle tüm arkadaşlarıma fedakârca yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.  Bütün arkadaşlarımızın el ele vererek büyük bir gayret ve çaba ortaya koymasıyla birlikte okullarımız sağlık açısından son derece güvenli yerler haline geldi. Biz kamuoyuna hep şunu söyledik, çocuklarımız için en güvenli yer okuldur. Yaptığımız çalışmalarla ve aldığımız tedbirlerle okullarımızın sokaklardan ve apartman aralarından daha güvenli alanlar olduğunu gösterdik.

Değerli Arkadaşlar, şunu da unutmayalım ki bizlerin sorumluluğu her zaman iki kat daha fazladır. Çünkü bizler hem kendimize karşı hem de çocuklarımıza karşı sorumluluk taşıyoruz. İşte bu bilinçle ve sorumlukla hareket edip salgınla en güzel şekilde mücadeleye etmeye devam edeceğiz. Dikkat etmemiz gereken en önemli konu tedbiri elden bırakmamak. Tüm eğitim öğretim sezonu boyunca aldığımız tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor.

Son olarak özelikle Batman'da salgın sürecini kontrol altına almamızda büyük emeği geçen Sayın Valimize, Kahraman Sağlık Çalışanlarımıza ve Sağlık Müdürümüze bugüne kadar yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz." dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Sağlık İl Müdürü PAMUKÇU: "Değerli Arkadaşlar, Ocak ayında Çin'de çıkan virüs şu an bütün dünyada kendisini hissettirecek bir pandemi haline geldi. Bir hastalığa pandemi demek için tüm dünyada görülmesi gerekiyor. En son 1910'larda başlayan İspanyol Gribi pandemi olarak adlandırılmıştı. O dönemin iletişim şartlarının zorluğu ve insanların hareketlerinin kısıtlı olduğunu göz önüne alındığında bile 50-60 milyon insan pandemiden dolayı hayatını kaybetti. İçinde yaşadığımız dönem hem iletişim imkanları hem de insan hareketliliğin yüksek olduğu bir dönem olduğu için hastalığın bulaşma ihtimali de ne yazık ki yüksek oluyor. Bu dönemde sağlık camiamız gibi diğer kurumlar da baya emek sarf etti. Diğer kurumlarımızın da çok büyük desteklerini hissettik. Hem okul yöneticilerimizin hem de öğretmenlerimizin pandemi sürecinde vatandaşların bilinçlendirilmesi konusunda ve filyasyon çalışmalarında çok büyük desteklerini gördük. İl Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında tüm okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize şükranlarımı arz ediyorum." ifadelerine yer verdi. 

Toplantı, İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Murat EKİNCİ'nin okul müdürlerine yönelik "Eğitim ve Öğretimde Covid-19 Pozitif Vaka Yaklaşımı Senaryolar Alınacak Tedbirler"e yönelik sunumuyla devam etti.

Toplantı, soru ve cevap bölümüyle sona erdi.

09-11-202009-11-202009-11-202009-11-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.