BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretim Görevlileri Ortaöğretim Öğrencileri İle Buluşuyor

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Batman Üniversitesi ve Batman İl Müftülüğü arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında ortaöğretim okullarımızda zaman zaman Batman Üniversitesinden akademisyenler, İl Müftüsü ve müftülüğün vaizleri davet edilerek öğrencilere akademik anlamda ve mesleklerle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla dersler verilecek. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Batman İl Müftüsü Turgut Erhan Batman Merkez Kız İmam Hatip Lisesinde sınıflara girerek, öğrencilere ilk dersi anlattılar. 
Öğretim Görevlileri Ortaöğretim Öğrencileri İle Buluşuyor

Dersin sonunda öğrencilere kitap hediye eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğrencilere hayatın her alanında başarılı olabilmeleri için bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Başlatılan dersler ile ilgili konuşan Kurtaran ortaöğretimde misafir akademisyenlerin ders verecek olmasının, öğrencilerin ortaöğretim sonrası eğitim sürecine hazırlanmasına da katkı sağlayacağına dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Müdürlüğümüz ile Batman Üniversitesi ve Batman İl Müftülüğü arasında bir protokol imzalandı. Yapılan iş birliği protokolü ile ortaöğretim öğrencilerimiz için, İl Müftümüz ve müftülük vaizleri ile üniversiteden öğretim görevlileri davet edildikleri okulda, o gün belirlenen sınıf ya da laboratuvara girerek öğrencilere bir ders saati boyunca ders anlatacaklar. Bu uygulama öğrencilerimizde öğrenme merakını arttıracağından ortaöğretim sonrası eğitim sürecine hazırlanmalarına katkı sağlayacaktır. Bu projemizi, İl Müftümüz Sayın Turgut Erhan Bey ile ilk derslerimize girerek başlattık. İl Müftümüze ve bundan sonra derslerinize girecek olan başta Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş olmak üzere tüm akademisyen hocalarımıza, projemize göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran daha sonra öğretmenler odasında okul öğretmenleriyle bir araya geldi, öğretmenlere burada bir konuşma yaptı. Kurtaran; “Değerli meslektaşlarım, öğretmenliğin diğer mesleklerden farkı, insan yetiştiriyor olmasıdır. Biz, bize emanet edilen nesli, 15-20 yıl sonrasına hazırlayacak ve o ufka sahip olacak şekilde yetiştirmeliyiz. 15-20 yıl sonraki zamana göre hazırlayamadığımız her fert toplumda ancak tüketen bir birey olur. Ufku ve hedefi olan bireyler yetiştirdiğimiz zaman ise her fert üreten ve topluma değer katan bir birey olur.” dedi.

Kurtaran son olarak Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokuluna geçerek okulu gezdi, öğretmenlerle bir araya geldi ve onlarla bir süre sohbet etti.

09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.