BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz 'Yarın Çok Genç Olacak' Projesi Kapsamında Çanakkale'ye Uğurlandı

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen, 'Yarın Çok Genç Olacak' projesi kapsamında kırk öğrencimiz Tarihi Gelibolu Yarımadası'nı ve Şehitlikleri ziyaret etme amacıyla Çanakkale iline uğurlandı.
Öğrencilerimiz 'Yarın Çok Genç Olacak' Projesi Kapsamında Çanakkale'ye Uğurlandı

İçişleri Bakanlığı ve Spor Derneğinin birlikte yürüttüğü 'Yarın Çok Genç Olacak' projesi kapsamında Çanakkale'ye düzenlenen gezi kapsamında 40 öğrencimiz 2 öğretmen refakatinde havayoluyla Çanakkale'ye uğurlandılar. Öğrencileri; Vali Yardımcımız Sayın Kadir KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ve Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN uğurladı. Uğurlama öncesi öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yardımcımız KILIÇ ile İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, öğrencilere yol boyunca okumaları için kitap ve dergi hediye edip hayırlı yolculuklar dilediler.

Havayoluyla Batman'dan İstanbul'a giden öğrenciler oradan da karayoluyla Çanakkale iline giderek tarihi mekânları gezecekler. Öğrenciler 3 günlük gezi programının ardından Pazar günü Batman'a dönecekler.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Yarın Çok Genç Olacak" projesiyle gençlerin doğru ilgi alanlarına yönelerek kendini geliştiren, okuyan, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkesini tanıyan, tarihini bilen, vatan sevgisini yüreğinde taşıyan, bilim ve teknolojiyi benimseyen gençler olarak yetişmelerine destek vermek ve bilgilerini arttırmayı amaçlamaktadır.

17-09-202117-09-202117-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.