BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Demokrasi Zaferi Broşürleri Dağıtıldı

Okullarda 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk dersi “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz” konusunun işlenmesiyle başladı.  
Öğrencilere Demokrasi Zaferi Broşürleri Dağıtıldı

2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk gününde okulları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ziyaret ettiği okullarda öğrencilere bakanlığımızın hazırlamış olduğu ’15 Temmuz 2016 Türkiye’yi Darbeyle İşgal Teşebbüsü’ ile ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına’  isimli broşürleri dağıttı. Ardından 15 Temmuz gecesinde bir grup vatan haininin gerçekleştirmek istediği darbe kalkışmasını ve sonrasında yaşananları anlattı.

Kurtaran; “Sevgili öğrenciler yeni eğitim öğretim yılının size ve ailelerinize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün sizlere Sayın Cumhurbaşkanımızın başarı dileklerini ve ülkemizin birliğini, sizin geleceğinizi hedef alan 15 Temmuz darbe kalkışmasını içeren broşürleri dağıtacağız. Bu broşürleri okuyarak bilgi sahibi olacak,  bilgilerinizi tazeleyecek ve gelecekte ülkemizin bu durumlara düşmemesi için bilinçleneceksiniz. Size dağıttığımız bu broşürleri evde ailelerinizle de paylaşınız. Geleceğinizi hedef alan bu ihanet girişimini unutmayın ki gelecekte siz ve sizin çocuklarınıza karşı hainlerin ihanet etme fırsatı olmasın. Sevgili gençler geleceğinize yön veren bir zaman dilimindesiniz bu zaman dilimini çok çalışarak çok okuyarak değerlendirirseniz gelecekte daha rahat ve daha mutlu olursunuz. Bunun için devletimizin size sunduğu imkânları ve ailelerinizin sizin için gösterdiği çabaları iyi değerlendirin. Başarıya çalışarak ulaşabileceğinize inancınız tam olsun, kendinize güvenin ve çalışın” diye konuştu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi. Kurtaran öğretmenlere yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi ve eğitim yılının ilk haftasında her dersin başında 15 Temmuz darbe kalkışmasının ve Demokrasi Zaferinin öğrencilere anlatılmasını istedi.

Kurtaran; “Değerli meslektaşlarım öncelikle 2016-2017 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülke olarak son dönemde zor bir süreçten geçtik, 15 Temmuz alçak darbe kalkışmasına ülkemizde hepimiz birlikte şahit olduk.  Bir daha ülkemizin böyle haince ve alçakça darbelere maruz kalmaması için biz eğitim camiasına büyük görevler düşmektedir. Halen eğitimi devam eden nesilden başlayarak yeni nesillere bu konu iyice anlatmalı, vatanını milletini seven faydalı bireyler yetiştirme gayreti içinde olmalıyız. İlimizin eğitim durumuna gelince, Batman hiç hak etmediği bir yerde, bu durumun değişmesi ve ilimizin hak ettiği yere ulaşması için hep birlikte özverili bir şekilde her zamankinden daha çok çalışacağız. Bize emanet edilen öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitip geleceğe hazırlarken, milli ve manevi değerlerle kuşanmış, değerler eğitimini hayatında uygulayan bireyler olmalarını sağlayacağız” diye konuştu. 

Kurtaran ziyaret ettiği okullarda fiziki durumu da yerinde görerek okul kantinlerini de denetledi.  Milli Eğitim Müdürü Kurtaranın okul ziyaretlerinde kendisine Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş ve Abdulhakim Doğu eşlik etti.

21-09-201621-09-2016
21-09-2016


21-09-2016
21-09-2016

21-09-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.