Öğrencilere Çocuk Gelişimi Eğitimi Verildi
Müdürlüğümüz ve Batman Üniversitesi arasında imzalanan Akademisyen- Öğrenci Buluşmaları İş Birliği Protokolü çerçevesinde Öğretim Görevlisi Gamze ACIBAL tarafından Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine "Gelişim Psikolojisi ve Çocuk Gelişimi" konulu eğitim verdi.![Öğrencilere Çocuk Gelişimi Eğitimi Verildi](/meb_iys_dosyalar/2023_01/03173550_OYrencilere_Cocuk_GeliYimi_EYitimi_3.jpg)
Gelişim psikolojisinin temel ilkelerine değinen ACIBAL, öğrencilere çocuk gelişimi alanındaki iş olanakları ve çalışma şartlarından örnekler verdi. 0-12 yaş arasındaki çocukların gelişimlerinden ve bu çocuklara yönelik faaliyetlerin tamamını kapsayan geniş kapsamlı bir alan olduğunu belirten ACIBAL; çocukların gelişimlerinin önündeki engelleri kaldıran sağlık sektöründeki alanlardan, eğitim alanlarındaki bireysel becerilerin gelişimindeki çocuk gelişiminin faaliyet alanlarını anlattı.
Okulun konferans salonunda gerçekleşen eğitime Batman Üniversitesi Proje Koordinatörü Ziya DURGUT, AR-GE Eğitim Akademileri Koordinatörü Yunus Emre TUFAN ve okul öğretmenleri de katıldı. "Gelişim Psikolojisi ve Çocuk Gelişimi" konulu eğitim öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.,