BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Necip Fazıl KISAKÜREK Programına Katıldı

"Anadolu Mektebi" yazar okuma faaliyeti ile Van'da gerçekleşen "Fikir, Sanat, Aksiyon: Necip Fazıl KISAKÜREK"i anma programına Batman'dan ilimizi temsilen beş öğrencimiz katıldı.
Öğrenciler Necip Fazıl KISAKÜREK Programına Katıldı

Dokuz farklı ilden yirmi panelist öğrencinin katıldığı 'Necip Fazıl KISAKÜREK'i anma programı 3 gün boyunca Van ilinde 5 farklı merkez ve okulda gerçekleşti. İlimizi temsilen programa katılacak öğrenciler, hareket öncesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı ziyaret etti.  Gerçekleşen ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN öğrencilere katılacakları etkinlikte Türk şair, romancı ve oyun yazarı olan Necip Fazıl KISAKÜREK'i daha iyi tanıma fırsatının yanı sıra davet edilen yazarlarla da bir araya gelme fırsatı bulacaklarını söyleyerek onlara hayırlı yolculuklar diledi.

Anadolu Mektebi yazar okuma faaliyeti ile 3 gün süren "Fikir, sanat, aksiyon: Necip Fazıl KISAKÜREK" programında öğrenciler ilk olarak yazar-öğrenci buluşmaları kapsamında Şişli Öğretmenevinde Eski Devlet Bakanı Sami GÜÇLÜ, Prof. Dr. Hamdullah ŞEVLİ,  Öğretim Üyesi Dr. Ömer. DEMİRBAĞ, Prof. Dr. Zeki TAŞTAN, Prof. Dr. Münire KESERBAŞ, Prof. Dr. Muammer YAYLALI ve Yazar Müştehir KARAKAYA ile bir araya geldiler. Öğrenci yazar buluşmasının ardından program Van 100. Yıl Üniversitesi Nihat BAYSU Konferans salonunda yapılan açılış paneli ve değerlendirme ile devam etti.  Programın ikinci gününde Atatürk Anadolu Lisesi, Necip Fazıl KISAKÜREK Anadolu Lisesi ve Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen Necip Fazıl KISAKÜREK panelleri sonrası öğrenciler şehir gezisi kapsamında Hüsrev Paşa Camii ve müze ziyareti yaptılar. Programın son günü katılımcılara verilen konser ile sona erdi.

Anadolu Mektebi: Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarlarının tüm eserlerinin ve yazar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okunması. Okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanması. Düzenlenen panel programında hazırlanan metnin sunulması ve bu metnin geliştirilerek yayımlanması amaçlanan bir yazar okuma faaliyetidir.

03-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-201903-10-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.