BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Verildi

Taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan şoförlere yönelik “Taşıma Esnasında Uyulacak Kurallar ve Gösterilecek Davranışlar’ konulu seminer verildi.
Öğrenci Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Verildi

2018-2019 eğitim-öğretim yılı İlimiz Merkez köy ve köy altı yerleşim yerlerinden taşıma merkezlerine, taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan servis şoförlerine eğitim semineri verildi. İl Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Çiçek, Öğrenci Servis Şoförleri Dernek Başkanı İbrahim Susuz, Taşımalı Eğitim Birim görevlileri, taşıma ihalelerini alan firma yetkilileri ve öğrenci servis şoförleri katıldı.

Ülkemizde trafik kuralsızlığının kural haline gelmesine izin vermemeliyiz diyen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Değerli arkadaşlar her yıl 2 kez gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerine hepiniz hoş geldiniz. Çok büyük sorumluluk gerektiren bir iş yapıyorsunuz. En kıymetli varlığımızı, çocuklarımızı, ülkemizin geleceğini, anne ve babaların göz bebeklerini taşıyorsunuz. Bu işin üzerinde hassasiyetle durmamızın nedeni budur. Türkiye’de maalesef en çok sıkıntı yaşadığımız, muzdarip olduğumuz konu trafik problemidir. Tabi bu insan kaynaklı bir problemdir ve sizlerle birlikte aşılacak bir problemdir. İşinizi biraz daha dikkatli, biraz daha hassasiyetle yaparsanız trafik problemini en aza indirmiş olursunuz. Bizim özellikle sizlerden isteğimiz şudur; bu işi yaparken can taşıdığınızın farkında olmanızdır. Ayrıca taşıdığınız çocukların olumsuz davranışlar edinmemesi için azami hassasiyet göstermenizi istiyoruz çünkü çocuğun sizi rol model alabileceğini asla unutmamalısınız. Geçtiğimiz yıl ciddi bir olumsuz vaka yaşamadık, inşallah bu yılı da daha çok gayret ve dikkatle hiçbir olumsuzluk yaşamadan tamamlarız. Ben şimdiden göstereceğiniz hassasiyet ve özveriden dolayı size teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yapılan konuşmasının ardından sırasıyla Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Çiçek, DYS İl Yöneticisi M. Enis Yıldız, RAM Rehber Öğretmeni Mehmet Reşit Atay, Batman İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetim Bölge Müdürlüğünden Baş Polis Memuru Serkan Merin ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesinden J. Kd. Bçvş. Selçuk Yurt kürsüye gelerek slayt gösterisi eşliğinde şoförlere ‘Taşıma Esnasında Uyulacak Kurallar ve Gösterilecek Davranışlar’’ ile ilgili sunumlar yaptılar.

22-10-201822-10-201822-10-201822-10-201822-10-201822-10-201822-10-201822-10-201822-10-201822-10-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.