BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Verildi

Taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan şoförlere yönelik “Taşıma Esnasında Uyulacak Kurallar Ve Gösterilecek Davranışlar’ konulu seminer verildi.
Öğrenci Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Verildi

2017-2018 eğitim-öğretim yılı İlimiz Merkez köy ve köy altı yerleşim yerlerinden taşıma merkezlerine, taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan servis şoförlerine eğitim semineri verildi. İl Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Çiçek, Taşımalı Eğitim Birim görevlileri, taşıma ihalelerini alan firma yetkilileri ve öğrenci servis şoförleri katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan istiklal marşı ile başlayan eğitim semineri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açış konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Değerli arkadaşlar eğitim seminerine hepiniz hoş geldiniz. Çok büyük sorumluluk gerektiren bir iş yapıyorsunuz. En kıymetli varlığımızı, çocuklarımızı, ülkemizin geleceğini, anne ve babaların göz bebeklerini taşıyorsunuz. Bu işin üzerinde hassasiyetle durmamızın nedeni budur. Türkiye’de maalesef en çok sıkıntı yaşadığımız, mustarip olduğumuz konu trafik problemidir. Tabi bu insan kaynaklı bir problemdir. Sizler işinizi biraz daha dikkatli, biraz daha hassasiyetle yaparsanız trafik problemini en aza indirmiş olursunuz. Bizim özellikle sizlerden isteğimiz şudur; bu işi yaparken can taşıdığınızın farkında olmanızdır.” diye konuştu.

Yapılan açış konuşmasının ardından sırasıyla Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Çiçek, RAM Rehber Öğretmeni Recep Bağlı, Batman İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetim Bölge Müdürlüğünden Baş Polis Memuru Hanifi Kavcı ve İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesinden J. Kd. Bçvş. Rıdvan Seçgin kürsüye gelerek slayt gösterisi eşliğinde şoförlere ‘Taşıma Esnasında Uyulacak Kurallar Ve Gösterilecek Davranışlar’’ ile ilgili sunumlar yaptılar.

16-10-201716-10-201716-10-201716-10-201716-10-201716-10-201716-10-201716-10-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.