BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Servis Şoförleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan şoförlere yönelik "Taşıma Esnasında Uyulacak Kurallar ve Gösterilecek Davranışlar' konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Öğrenci Servis Şoförleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ŞAHİN, Trafik Şube Müdürlüğü Emniyet Amiri Fatih KARADENİZ, Jandarma Trafik Tim Komutanlığı J.Asb.Kd.Bçvş. Selçuk KORKMAZ, Okul Müdürleri ve öğrenci servis şoförleri katıldı.

Bütün hassasiyetimiz ve çabamız çocuklarımızın can güvenliğidir diyen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Değerli Hazirun, öncelikle gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantısına hepiniz hoş geldiniz. 6 Eylül itibariyle tüm okullarımızda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başladık. Sizler de bu tarihten itibaren büyük bir sorumluluğu yerine getiriyorsunuz. Geleceğimizin aydınlık mimarları ve en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın can güvenliği size emanet çünkü. Bu yüzden yaptığınız iş büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Söz konusu çocuklarımızın can güvenliği olunca hassasiyetimiz de haliyle en üst seviyede olmalı.

Değerli Arkadaşlar, taşımanın güvenli olması ile eğitim kalitesi arasında doğru bir orantı mevcut. Öğrenci ve ailelerin kendilerini güvenli bir ortamda hissetmeleri, eğitimdeki kaliteyi de artıyor.  Arkadaşlar unutmayalım her sabah bize emanet edilen canları taşıyoruz. Bu bilinçle hareket ederek çok dikkatli bir şekilde çocuklarımızı okula ve eve güvenle taşımalıyız. 

Değerli Arkadaşlar, maalesef dünya çapında yaşadığımız salgın dönemi henüz sona ermiş değil. Özellikle çocuklarımızın eğitim hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için salgın kurallarına çok dikkatli bir şekilde uymalıyız. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına üst düzeyde dikkat ederek öğrencilerimizin sağlıklarını ön planda tutmalıyız.  Öğrenci servilerimizin sürekli dezenfekte edilmesi ve temizlenmesi gerekiyor. Bu konuda sizden büyük bir hassasiyet bekliyorum. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde okullarına gidip gelmeleri için bütün tedbirleri almalı ve işimize dört elle sarılmayız. Şimdiden göstereceğiniz hassasiyet ve özveriden dolayı size teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Yapılan konuşmasının ardından sırasıyla İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ŞAHİN, Trafik Şube Müdürlüğü Emniyet Amiri Fatih KARADENİZ, Jandarma Trafik Tim Komutanlığı J.Asb.Kd.Bçvş. Selçuk KORKMAZ 'Taşıma Esnasında Uyulacak Kurallar ve Gösterilecek Davranışlar'' ile ilgili konuşmalarını yaptılar. "Taşıma Esnasında Uyulacak Kurallar ve Gösterilecek Davranışlar' konulu bilgilendirme toplantısı soru cevap bölümü ile sona erdi.

27-09-202127-09-202127-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.