BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müfredat Eğitim Seminerleri Tamamlandı

Bir haftadır devam eden “Yenilenen Öğretim Programı Eğitim Seminerleri”nin son oturumunu İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ziyaret etti.
Müfredat Eğitim Seminerleri Tamamlandı

İlimizde görev yapan öğretmenlere yönelik formatör öğretmenler tarafından bir haftadır verilen “Yenilenen Öğretim Programı Eğitim Seminerleri”nin son oturumlarına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yaptığı konuşmada “Yenilenen Öğretim Programına” katılan öğretmenlere teşekkür etti. Kurtaran, daha sonra Batman Anadolu Lisesi öğretmenleriyle bir araya geldi. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Kurtaran yeni eğitim öğretim yılının hayırla vesile olmasını diledi.

Kurtaran; “Değerli arkadaşlar Batman Anadolu Lisesi ilimizin Anadolu Liseleri arasında en başarılı okullarından biridir. Bu başarı siz değerli öğretmenlerimizin özverili çabaları sonucu elde edilmiştir. Öncelikle geçmiş eğitim öğretim sezonunda göstermiş olduğunuz çabadan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim sezonunun hayırlı olmasını ve başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum. Öğrencilerin başarısında öğretmenler yadsınamaz paya sahiptirler. Bizler şu an 15-20 sene sonraki nesilleri yetiştiriyoruz. Bu sebepten ötürü 15-20 sene sonraki ufku öğrencilerimize şimdiden kazandırmamız gerekiyor. Öğrenciyi o zamana göre hazırlamamız gerekiyor. Bakanlığımızın 2016 yılında başlattığı “Yenilenen Öğretim Programı”yla 51 dersin müfredatında geniş ölçüde güncelleme yapıldı. Bu güncelleme sürecinde toplumun farklı kesimlerinden katılım ve katkı oldu. Geniş bir fikir alışverişinden sonra son halini aldı. Bizlere düşen görev bu müfredatı iyi öğrenmek ve muhatap çevremize en iyi şekilde anlatmaktır. Müfredatın katkı sunulması gereken bir yönü varsa önümüzdeki süreçte bunu bir rapor halinde getirerek bakanlığımıza iletebiliriz. Eğitim sistemimizde yapılan değişimlerin yanı sıra öğrencilere bir şeyleri öğretebilmek için önce bizim öğrenmemiz gerekir. Öğrenmek için ise her şeyden önce okumak gerekir. Biz öğretmenler okuyacağız ve öğrencinin de okuması için onları bir şekilde teşvik edeceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geçen dönem okuma oranını arttırmak için okuma kampanyası başlattık. “170 Bin Öğrenciye 170 Bin Kitap” kampanyasını büyük bir özveriyle yürüttük ve yeni dönem de bu kampanya ile ilgili çalışmalarımız son hızıyla devam edecektir. Öğrencilerimize kitaplar ulaştıktan sonra ise bu kitapları okumaya teşvik etmek de biz öğretmenlerin bir görevidir. Unutmayalım ki öğrencilerimiz bize, onları geleceğe hazırlamamız için emanet edilmiştir. Öğrencilerimizi yetiştirdiğimiz oranda geleceğimizi de inşa etmiş oluruz” diyen Kurtaran daha sonra okuldaki yeni eğitim öğretim sezonu için yapılan hazırlıklar hakkında Okul Müdürü Mehmet Konak’tan bilgi aldı.

 15-09-201715-09-201715-09-201715-09-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.