BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzden Muhtaç Ailelere 5 Ton Gıda Yardımı

Bakanlığımızın talimatıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında pansiyonlarımızda bulunan  5 ton kuru gıdayı  Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle Vefa Sosyal Destek gruplarımız ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladı.
Müdürlüğümüzden Muhtaç Ailelere 5 Ton Gıda Yardımı

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 9 öğrenci yurdunda bulunan 5 ton kuru gıda, fakir ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edildi. 5 ton gıda ürününün teslimi için Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, fakir ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmak üzere hazırlanan 2 aylık kuru gıda kolileri ile temizlik ve dezenfektan ürünleri hakkında Vakfın Müdürü Beşir ARSLAN'dan bilgi aldı, yapılacak dağıtım çalışmaları için teşekkür etti.  

Eğitim camiası her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme gayreti içindedir diyen, İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "İnsanlık olarak zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Ülke olarak Devlet-Millet birlikteliğiyle bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Batman Merkezdeki 9 öğrenci pansiyonumuzda bulunan 5 ton gıda malzemelerimizi Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Valiliğimizin öncülüğünde Sosyal Yardımlaşma Vakfına teslim ettik. Sosyal Yardımlaşma Vakfı iş birliğiyle tespit edilen ailelere, gıda ürünlerini 650 öğretmenimizden oluşturduğumuz Vefa Sosyal Destek Gruplarımız aracılığıyla teslim edeceğiz. Vefa Sosyal Destek Gruplarımız ayrıca yaşlı vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda emekli maaşlarını bankadan çekerek kendilerine ulaştırıyorlar. Şu ana kadar maaş talebinde bulunan 300 vatandaşımızın maaşını bankadan çekerek kendilerine teslim ettik.

Yine Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ürettiği temizlik ve dezenfektan ürünleri de Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğiyle ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladık.  Şu ana kadar okulumuzda üretilen 2 ton kadar temizlik ve dezenfektan ürünlerini vakfımıza teslim ettik. 'Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor' projemiz kapsamında ürettiğimiz temizlik ve dezenfektan ürünlerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya devam ediyoruz.

Bu süreçte özellikle bize destek veren Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, vakıf müdürümüze ve vakıf çalışanların tümüne teşekkür ediyorum. Özellikle gönüllü olarak Vefa Sosyal Destek Gruplarında yer alan bütün öğretmen ve yönetici arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.  Tabi ki bu zorlu bir süreç, bu zorlu süreçte hepimize düşen görevleri yerine getirmek gayreti içinde olmalıyız.   

Bizler de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirme gayretindeyiz. İnşallah bu zorlu günleri hep birlikte atlatacağız." dedi. 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'a Şube Müdürleri Cemal KONAKÇI, Mehmet Şirin TEMİZ ve İshak BÜYÜKKAYA eşlik ettiler.

15-04-202015-04-202015-04-202015-04-202015-04-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.