BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Erasmus+ Programı Akreditasyon'u Aldı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 7 yıllık akredite imkânı sunacak olan Erasmus+ Programı Akreditasyonuna Yetişkin Eğitimi alanında yapılan 98 başvuru arasından ilk 20'ye girdi.
Müdürlüğümüz Erasmus+ Programı Akreditasyon'u Aldı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2020 yılında teklife açılan Okul Eğitimi Akredite Programına 240 başvuru içerisinden de ilk 80 kurum arasına girerek akredite olmayı hak kazandı.

 Almaya hak kazandığımız akreditasyon sayesinde, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Merkez Halk Eğitimi Merkezi, Gercüş, Sason, Kozluk, Hasankeyf, Beşiri Halk Eğitimi Merkezlerimiz ile birlikte oluşturulacak konsorsiyumla yurt dışı eğitim ve hareketlilik programlarında yedi yıllık süreçte bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde belirtilen hedeflerine bir adım daha yakın olacağız. Bu vesile ile kısa ve uzun vadeli planladığımız hedeflerimize Avrupa boyutunu katarak uluslararası ve sürdürülebilirlik boyutlarına katkı sunabileceğiz.

 Erasmus+ Yetişkin Eğitimi projeleri, yetişkinlerin temel becerileri (okuma-yazma, sayısal ve dijital) ile anahtar yeterliklerinin geliştirilmesine yönelik yapılmakta olan bir program içeriğine sahiptir. Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyetinin hedef kitlesini, yetişkinlerin temel beceri ve anahtar yeterlikleri kapsamındaki eğitimlerinden sorumlu personel oluşturmaktadır. Bu faaliyet, mesleki olmayan yetişkin eğitimi veren personelin yeterliliklerinin geliştirilmesi ve bu kişilere yürütmekte oldukları yetişkin eğitimi faaliyetleri ile ilgili yurt dışında eğitim alma fırsatları sunmaktadır.

 Okul eğitimi personel hareketliliği faaliyeti, okul eğitimi personelinin Program Üyesi ülkelerde öğretmenlik yapması, kursa katılması ya da işbaşı izleme yapması amacıyla okullara ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine konsorsiyum oluşturma fırsatı sunmaktadır.

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği okul eğitimi personelinin mesleki profillerinin ve yeterliliklerinin geliştirilmesine yöneliktir. Bu alandaki projeler, okul eğitimi personelinin mesleki gelişimini desteklemek, yabancı dil yetkinliğini güçlendirmek, yeterliliklerinin daha iyi tanınmasını sağlamak ve kurumların kapasitesini ve uluslararası boyutunu geliştirmek için yapılan Program Üyesi ülkelerdeki hareketlilik faaliyetlerini kapsamaktadır. Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyetinin hedef kitlesi öğretmenler ve okul eğitimi personelidir. Yerel/bölgesel okul otoriteleri ise konsorsiyum kurmak ve bölgelerindeki okulları bir araya getirmek yoluyla bu projelere dahil olabilmektedir.

 Hak kazandığımız akredite programı ile kurumumuz bünyesinde bulunan yaklaşık 170 okulumuzla Avrupa hareketliliğini gerçekleştirebileceğiz. Bu yedi yıllık süreçte öğrenci ve öğretmelerimizin dil gelişimi, mesleki gelişim, özel eğitim, okullaşma gibi genel kazanımlar yanında bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu'nda belirtilen ana hedeflerini gerçekleştirmek için önemli bir adım atmış olacağız. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ederiz.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.