BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitimden 'İyilik Kanımızda Var' Kan Bağışı Seferberliği

Koronavirüs salgını nedeniyle Kızılay'ın kan stoklarının azalması ve artan kan ihtiyacının temini için Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün yurt genelinde başlattığı 'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı seferberliği ilimizde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın katılımıyla başladı.
Milli Eğitimden 'İyilik Kanımızda Var' Kan Bağışı Seferberliği

 İlimizde de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde başlatılan 'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı seferberliğine öğretmenler, öğrenci velileri, mezun öğrenciler ve gönüllüler İl Müdürlüğümüzün çağrısına destek vererek kan bağışında bulundular. Atatürk Parkı önünde bulunan Türk Kızılayı Kan Alma aracında 3 gün sürecek olan kan bağış seferberliği startını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ve Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Sayın Davut OKÇU birlikte verdiler.

  'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı seferberliği ile ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ beyin 'İyilik Kanımızda Var' kan bağışı çağrısı üzerine yurt genelinde ihtiyaç duyulan kan teminine Batman eğitim camiası olarak katılıyoruz.

'İyilik Kanımızda Var' sloganıyla meslektaşlarımız ve diğer gönüllülerimizle beraber Kızılay'a kan bağışında bulunmaya geldik. Başlattığımız bu seferberlik üç boyunca devam edecek. Sosyal mesafeye ve gerekli koşullara riayet ederek arkadaşlarımız kan bağışında bulunacak. Kan bağışında bulunan tüm arkadaşlara ve meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bağışlayacağımız bu kanlar ihtiyaç sahiplerine şifa olur." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı OKÇU ise 'İyilik Kanımızda Var' kan bağış seferberliğini yurt genelinde başlatan Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN'ın şahsında tüm eğitimcilere ve vatandaşlarımıza teşekkür etti.

08-05-202008-05-202008-05-202008-05-202008-05-202008-05-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.