Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran Göreve Başladı
Batman Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mahmut Kurtaran Batman’a gelerek göreve başladı.![Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran Göreve Başladı](/meb_iys_dosyalar/2016_03/k_31192910_dsc_0035.jpg)
Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden ayrılarak Batman Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevine başlamak üzere Batman´a gelen Mahmut Kurtaran’ı Müdürlük binası girişinde Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Milli eğitimde çalışan personeller karşıladı.
Aslen Bingöllü olan Kurtaran 1970 yılında Bingöl´de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Bingöl´de tamamladı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Lisans, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini aldı. Manisa ve Ankara´da öğretmenlik yaptı. 2002-2012 yılları arasında Bingöl İl Millî Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. 26.12.2012 -16. 03. 2016 tarihleri arasında Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu. 31 Mart 2016 tarihinde Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Mahmut Kurtaran evli ve iki çocuk babasıdır.